• Kolařík (Tesařík, Vaněk) 20. minuta
  • Slováček 27. minuta
  • Matějka (Trojan , Peroutka) 36. minuta
  • Vaněk (Zúbek, Kolařík) 43. minuta

V rámci devátého kola druhé hokejové ligy skupiny Východ přicestovali na led Žihadel Valaši ze Vsetína. Svoji kvalitu prokázali hned v prvních dvaceti minutách, když svěřencům Jiřího Recha utekli o tři góly. Takto získaný náskok si již pohlídali v podstatě až do konce utkání, přičemž jejich úsilí bylo ulehčeno moravskobudějovickým nešvarem v podobě nedisciplinovanosti dokázané statistikou zachycující počet vyloučených. Ta se zastavila na cifrách 7:6, nepočítaje v ní Marka Lupače a Filipa Matějku, vykázané na pět minut + do konce utkání. I z tohoto důvodu byly na Lapač transportovány všechny tři body, zatímco ve Vosím úlu nezůstal žádný.

Utkání začalo poměrně svižně, zásluhou brzké početní výhody Vsacanů. Nejnebezpečnější šanci zkušenostmi protřelého Radima Tesaříka ovšem vyrazil špičkou betonu pozorný strážce naší klece Milan Máj. Ve vlastním oslabení se v zajímavé příležitosti, po hrubé chybě obrany hostí, objevil Petr Krutiš, ale jeho jmenovec Hromada byl koncentrovaný. Ne však v čase 5:44, kdy jej zaskočila svižná střela Davida HORKÉHO od pravého mantinelu (1:0). Domácí forvard se ale ze své premiérové trefy v tomto ročníku neradoval příliš dlouho. V 8. minutě srovnal Lukáš FINSTERLE, když si jeho střelu, odraženou od zadního mantinelu, zasunul za vlastní záda nešťastný Máj (1:1). Za několik chvil bylo na Vysočině ještě o něco truchlivěji, což v 9. minutě způsobil výsledek ukázkového přečíslení Petra Dvořáka s Ondřejem SLOVÁČKEM, který neměl problém zasunou touš do poloprázdné brány (1:2). Následovala klidnější fáze střetnutí, ukončená nevyužitou dvojnásobnou přesilovkou černožlutých. Jen co se síly na ledě vyrovnaly, Vsetínští znovu udeřili. Skórování jim navíc usnadnila chyba na domácí straně – po ztrátě kotouče na útočné modré jej Máj odpálil přímo do Michala Nedbálka, který rychlou nahrávkou našel Martina AMBRUZE a ten se v čase 18:02 nemýlil (1:3). To však ještě ze strany hostí nebylo vše a o několik vteřin (18:25) své vedení ještě navýšili, zásluhou přesné trefy fantasticky produktivního Jana KOLAŘÍKA (1:4). Toto dění však již nesledoval jak Finsterle, tak Marek Lupač, oba vyloučeni do konce utkání za vzájemné napadení.

Začátek druhé periody se nesl v duchu změny v moravskobudějovickém brankovišti, ve kterém Máje nahradil Jiří Šťastný. Ani tato šaráda ovšem nevedla k zastavení valašského brankostroje – ve 26. minutě zpracoval neposedný touš, před jeho proklouznutím do středního pásma, Ondřej SLOVÁČEK, mrštně se vyhnul domácímu bekovi a švihem trefil přesně prostor pod víkem Vosí svatyně (1:5). Družina Viktora Hlobila ani tímto neukojila svůj střelecký apetit. V další přesilovce dokonce znovu dopravila puk za brankovou čáru, arbitry dnešního mače však nebyl tento úspěch uznán z důvodu jeho kopnutí do brány, což pravidla nejrychlejší kolektivní hry nepovolují. Další fáze utkání byly značně neuspořádané, ovlivněné častým vylučováním a pochopitelně i podobou výsledku. Přesto se Žihadlům podařilo vykřesat jiskřičku naděje a to při hře čtyř proti čtyřem během 35. minuty. V ní se Filip MATĚJKA dostal před Hromadu k odraženému kotouči a bekhendovým blafákem jej zasunul za jeho záda (2:5). Seznam ztrát v našich řadách se během druhé třetiny bohužel navýšil právě o střelce snižující trefy, který ve 39. minutě nechtěně zasáhl soupeřova hráče vysokou holí, za což obdržel od hlavního rozhodčího, k překvapení všech přítomných, trest pět minut + do konce utkání.

Jen co vypukla třetí část střetnutí, putoval za katr Jiří Peroutka za vražení na hrazení. Vsacané, na rozdíl od domácích, s dvojnásobnou početní výhodou naložili jak se patří a v čase 41:42, zásluhou svého kapitána Daniela VAŇKA, opětovně utekli na čtyřbrankový rozdíl (2:6). Poté už bylo o výsledku hokejového boje definitivně rozhodnuto a Valaši si své vítězství profesorsky pohlídali, nechtíc připustit jeho jakékoliv případné zdramatizování.

Ohlas trenéra Jiřího Recha:

O naší porážce rozhodla úvodní třetina. V ní jsme sice dali první gól, ale poté jsme přestali bruslit i hrát a soupeř nás ve všem předčil. Po snížení na 2:5 jsme se ještě trošku nadechli, ale další zbytečný faul uprostřed kluziště nás srazil dolů a celý zápas je už jen dohrával.

Ostatní výsledky II. ligy skupiny Východ (v závorce tabulkové pořadí po aktuálním kole):

HC Bobři Valašské Meziříčí (12) vs. HC Technika Brno (2)     4:5 PP

HC Kopřivnice (10) vs. HC RT TORAX Poruba (4)     2:3 PP

HC LVI Břeclav (8) vs. SK Karviná (11)     1:0 SN

HC Slezan Opava (6) vs. SHK Hodonín (5)     4:3 SN

HC Frýdek-Místek (1) vs. HK Nový Jičín (7)     11:3