• Čtvrtníček (Šidák) 24. minuta
  • Pelikán (Trojan, Matějka) 46. minuta
  • Brzobohatý (Benýšek) 60. minuta
  • Sedlák 66. minuta

V rámci desátého kola druhé hokejové ligy skupiny Východ odletěla Žihadla na led Hokejové haly dětí a mládeže, který je arénou borců brněnské Techniky. V první části si vytvořila náskok, který ovšem ve druhé ztratila. Celý mač dokráčel až do samostatných nájezdů, v nichž byli šťastnější vysokoškoláci. Přestože může příznivce Moravských Budějovic mrzet ztráta skvěle rozehraného zápasu, získaný bod se může v závěrečném účtování ukázat jako nezbytně důležitý!

V první třetině měli naši hoši nástup jako hrom. Ještě než se příchozí stačili uvelebit na sedačkách, z prvního ofenzivního výletu se ve 2. minutě prosadil (v prostoru mezi kruhy) Petr KRUTIŠ a to po pěkném pasu od Lukáše Patáka (0:1). Následné dvě, po sobě bezprostředně následující početní výhody, svěřenci Romana Kaňkovského nevyužili a v deváté minutě na to málem doplatili. To Ladislav Rytnauer vyslal směrem na brněnskou svatyni štiplavý pozdrav, který se ovšem zastavil o betony jejího strážce Pavla Jekela. Náš kapitán ovšem smutnit nemusel, jelikož v 10. minutě navýšil skóre Lukáš HAVEL, když se dostal s Filipem Matějkou do přečíslení na jediného obránce, a zásluhou dokonale načasované přihrávky znemožnil brněnskému brankáři proti své střele jakkoliv efektivně zasáhnout (0:2). Vysokoškoláci, evidentně zaskočeni průběhem střetnutí, si nebyli schopni v další přesilovce vypracovat jakoukoliv příležitost a ve vlastní početní nevýhodě málem sami inkasovali, avšak Tomáš Pelikán během krátké chvíle nedokázal (ve třech zajímavých příležitostech) dopravit placatý nesmysl za brankovou čáru. Na druhé straně musel svůj reflex prokázat i Jiří Šťastný, konkrétně při šanci Ondřeje Stehlíka. Na konci první dvacetiminutovky musel ovšem, po jednom z těsných soubojů, s bolestivou grimasou vystřídat, přičemž místo mezi třemi žlutočernými tyčemi obsadil Milan Máj.

Svůj špatný vstup do zápasu si Technika vynahradila při dohrávané přesilové hře na začátku jeho druhé části, kdy se od Májových betonů odrazil puk přímo před Jana BOČEKA, který v čase 20:52 přesnou trefou snížil (1:2). Sovy náhle neuvěřitelně ožily a brzy slavily vyrovnání. Ve 23. minutě se za obránce z družstva Jiřího Recha dostal Jiří ČTVRTNÍČEK a tvrdou ranou pod břevno nedal střídajícímu Májovi šanci (2:2). Následoval oddechový čas Vos s cílem uklidnit rychlé přelévání hry ze strany na stranu. Přesto mohl být její průběh definitivně překlopen – ve 29. minutě se Ivo Crhák společně s Jakubem Kadlecem dostali do přečíslení, druhý jmenovány však naštěstí bránu hostí přestřelil. O chvíli později měl její hlídač opět štěstí, když po pumelici Davida Havíře ztratil přehled o pohybu touše ve svém brankovišti. Totéž se dá napsat i o situaci ze 37. minuty, kdy vychytal v samostatném úniku Stehlíka, pádícího směrem k němu ve vlastním oslabení. Na konci této fáze zápasu se tedy odcházelo do kabin za nerozhodného stavu.

Po vypuknutí třetí fáze střetnutí Žihadla pokračovala v disciplinovanějším přístupu k zápasu. A sladký gólový plod se dostavil v době, kdy na trestné lavici odpykával dvouminutový trest za hákování Oldřich Heža. V čase 44:24 si Tomáš PELIKÁN počkal, až si brněnský lapač lehne na led, a v ideálním okamžiku poslal kotouč těsně pod jeho horní tyč (2:3), v důsledku čehož začal oslavovat svou letošní soutěžní gólovou premiéru v moravskobudějovickém dresu. V další přesilové výhodě mohl přidat rozhodující zářez Ondřej Pěška, ale tentokrát se štěstí naklonilo směrem k domácím. Vysokoškoláci pokračovali v narůstajícím tlaku s jednoznačným cílem vyrovnat, přičemž občas nechávali otevřená obranná vrátka. Jejich průchodnosti Žihadla nevyužila a za svou tendenci soustředit se primárně na obranu byla v 59. minutě potrestána srovnávací brankou z hole Michala BRZOBOHATÉHO, který prostřelil Máje mezi betony zpoza obránce (3:3). Těsně pře koncem ještě nebezpečně dorážel Jan Trojan, ale Jekel dokázal jeho počínání pacifikovat, čímž poslal zápas do prodloužení, ve kterém byly oba celky sice aktivní, ale žádnou rozhodující akci nevyprodukovaly. Rozhodovala tak až dovednostní soutěž v podobě nájezdů, ve kterých rozhodla pátá série, v níž neuspěl Filip Matějka, kdežto domácí Jan SEDLÁK ano (4:3 SN).

Ohlasy trenérů:

Jiří Rech: My jsme sem jeli s tím, že Technika je vepředu a má nahraných hodně bodů. Dali jsme rychlé góly, dobře jsme bránili střední pásmo, ale bohužel jsme byli čtyřikrát vyloučení, čehož domácí využili, ve druhé třetině snížili a hned dali i vyrovnávací gól. Ve třetí třetině jsme sice dali opět gól, ale před koncem jsme si nechali ujet hráče. Nájezdy to už je loterie. Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že uhrajeme bod, tak bychom ho brali všemi deseti, ale myslím, že jsme si dnes zasloužili alespoň dva.

Vlastimil Odehnal: To už je poněkolikáté, co jsme podcenili začátek zápasu a řeknu to blbě, proti papírově slabším soupeřům. Proti silným týmům se dokážeme namotivovat od začátku, ale s papírově slabšími začneme vždy špatně a od toho se vždy odvíjí celý zápas. První třetina byla tragická, nebruslili jsme a Budějovice hráli velice dobře. Naštěstí jsme se zvedli, vyrovnali, ve třetí třetině znovu vyrovnali, ale musíme to zlepšit, to štěstíčko se nás nemusí držet věčně, může se otočit a bude nám třeba chybět v play-off. Chybí nám trošku pokora a musíme zlepšit začátky utkání.

Ostatní výsledky dnešního kola II. ligy skupiny Východ (v závorce aktuální pořadí):

VHK Vsetín (3) vs. HC Slezan Opava (7)   3:0

HK Nový Jičín (5) vs. SHK Hodonín (6)   3:2

HC RT TORAX Poruba (4) vs. HC LVI Břeclav (9)   3:2

HC Frýdek-Místek (1) vs. HC Kopřivnice (10)   7:1

SK Karviná (11) vs. HC Bobři Valašské Meziříčí (12)   2:1