• Horký (Paták, Mikeš) 36. minuta
  • Cienciala (Kowalczyk, Jeník) 37. minuta
  • Chmielewski 46. minuta
  • Klimša (Piecha) 58. minuta

Dnes bylo na programu třinácté kolo druhé hokejové ligy skupiny Východ, kterým pokračovala druhá čtvrtina dlouhodobé části soutěže. Žihadla v jeho rámci přicestovala na led největšího favorita na postup do 1. hokejové ligy, aby své hokejky zkřížila s Frýdkem-Místkem v jeho (stále ještě novotou vonící) Hale Polárka. Do konce druhé třetiny mu byla vyrovnaným soupeřem, v té poslední však zvítězila zkušenost protivníka obohacená vysokým počtem vykázaných Vos a jejich dnes značně ořezanou soupiskou.

Vstup do dnešního střetnutí proběhl oboustranně opatrně. K první zajímavé šanci se v 5. minutě dostal domácí David Cienciala, ale jeho samostatný únik i následnou dorážku pokryl strážce tří žlutočerných tyčí Jiří Šťastný. Do poloviny první části hry prohospodařil každý z celků jednu hru v početní výhodě, přesto příznivci ani jednoho z nich nemuseli býti zklamaní – k vidění byl totiž rychlý hokej přelévající se ze strany na stranu. Ve 14. minutě se ovšem nechal příliš strhnout jeho průběhem Tomáš Pelikán, narazil zezadu na hrazení Davida Klimšu, a za tento zákrok obdržel od arbitra dnešního mače dvou- + osobní desetiminutový trest. Toto i následující oslabení svěřenci Jiřího Recha naštěstí přežili bez gólových následků a mohli odejít načerpat síly do šatny k další části dnešního boje.

Ta započala opětovnou nedisciplinovaností na straně hostí, za kterou byl vykázán pykat na lavici hříšníků Ladislav Rytnauer. Družina Jiřího Juříka ale nevyužila ani tuto nabízenou výhodu, a i když po jejím skončení (ve 24. minutě) předvedla několik nebezpečných šancí, Šťastný je všechny dokázal pokrýt. V čase 24:40 se nám otevřela mimořádná příležitost dostat se do vedení, Rysi totiž šli do dvojnásobného oslabení. Nabízená přesilovka ovšem Žihadla spíše svazovala, Aron Chmielewski se dokonce dostal do samostatného úniku, ale v jeho zakončení selhal. Když již bíločervení hráli ve čtyřech, nad Polárkou přeletěla Vosí královna. Ve 27. minutě našel Roman Mikeš křížnou přihrávkou Lukáše PATÁKA a tomu se podařilo kotouč přizvednout nad strážce domácí klece (0:1). Inkasovaná branka ale frýdecko-místecké nezaskočila, ba spíše naopak. Záhy mohl ve dvou šancích srovnat Tadeáš Jaroš, ale jeho nezdar byl záhy zapomenut. Ve 31. minutě totiž nahrál Jakub Schwarz zpoza branky Janu SONNKOVI a ten již neměl problémy se zakončením (1:1). Bohužel, další branka domácích na sebe nenechala dlouho čekat. Při opětovném zbytečném vyloučení Jana Trojana se podařilo Tomáši FRANKOVI touš poslat přesně do levého horního rohu Šťastného svatyně (2:1). A započatá přestřelka pokračovala! Vzápětí (v čase 35:00) vyslal na domácí bránu z osy hřiště nenápadnou střelu David HORKÝ a ta, k překvapení všech, skončila za zády Jana Hlaváče (2:2). Za třicet vteřin (35:30) se však skóre opět měnilo, když pumelici Pavla Kowalczyka šikovně tečoval David CIENCIALA a vrátil tak domácím barvám vedení (3:2). Závěr této částí střetnutí skončil stylově – vyloučením Ondřeje Šťávy za nedovolené bránění.

Ve 42. minutě jej mohl potrestat Vít Christov, ale Šťastný mu radost ze vstřelené branky nedopřál. Stejně ale neskončila individuální akce Arona CHMIELEWSKÉHO ze 45. minuty, kterému se již černou pryž podařilo dopravit povoleným způsobem za brankovou čáru (4:2). Možnost dnešní mač zdramatizovat nastala v čase 46:11, když byl vyloučen domácí Martin Pecha, Vosy si však žádnou nebezpečnou příležitost nevytvořily. Od tohoto okamžiku byl favorit zápasu aktivnějším týmem a s přehledem kontroloval hru, což dokumentoval v 57. minutě uklidňující trefou  David KLIMŠA (5:2). Definitivní tečku za dnešním bojem udělal vyloučený Filip Matějka, který tak uzavřel skóre tohoto sledovaného herního doplňku do podoby 4:8.

Ostatní výsledky dnešního kola II. ligy skupiny Východ (v závorce aktuální pořadí):

HC LVI Břeclav (9) vs. HK Nový Jičín (6)     3:2

HC RT TORAX Poruba (4) vs. HC Slezan Opava (8)     3:2 SN

HC Kopřivnice (10) vs. HC Bobři Valašské Meziříčí (12)     10:2

SHK Karviná (11) vs. SHK Hodonín (5)     3:7

HC Technika Brno (3) vs. VHK Vsetín (2)     2:4