• Havel (Matějka) 29. minuta
  • Juráň (Rytnauer, Horký) 31. minuta
  • Havel (Trojan, Matějka) 55. minuta
  • Mikeš 60. minuta

Dnes bylo na programu šestnácté kolo druhé hokejové ligy skupiny Východ, kterým pokračovala druhá čtvrtina dlouhodobé části soutěže. Žihadla v jeho rámci přivítala na svém ledě předposlední Bobry z Valašského Meziříčí, kteří však v předchozích dvou střetnutích získali plný počet šesti bodů. Přidat k nim další bratříčky jim však naši borci rázně zamítli. Po výborném výkonu se takřka dotáhli na medailové tabulkové pozice a vystavili tak nejlepší možnou pozvánku na sobotní kolo konané opět na kluzišti v Moravských Budějovicích.

Vstup do střetnutí proběhl jako z pohádky o Vosím království. Již v 1. minutě vyrazil střelu Lukáše Patáka z mezikruží hostující gólman Jakub Neužil pouze před sebe, kde již na svou letošní premiérovou příležitost čekal Václav JAROŠ, jenž neomylně uklidil černý nesmysl za brankovou čáru (1:0). Svěřenci Petra Tejkla byli takovým startem utkání pochopitelně zaskočeni, ale černožlutě odění hráči domácího mančaftu nedokázali onen moment překvapení přetavit do dalšího gólového efektu. Po poněkud hluché pasáži třetiny tak  udeřilo na druhé straně. Ve 13. minutě se Bobři dostali do přečíslení 2 na 1, přičemž zajímavou akci dokázal Jan PODEŠVA dovést do zdárného konce (1:1). Radost z vyrovnání ovšem Valašskomeziříčským nevydržela příliš dlouho, skončila konkrétně v 17. minutě – to se chopil touše za svatyní soupeře Ladislav Rytnauer a rychlostí blesku s ním vyjel před ní. Z nastálého zmatku v útočném pásmu pak dokázal gólově profitovat David HORKÝ (2:1). Tato akce jakoby stříkla  Žihadlům do krve správnou dávku chuti nadále bodat v bezprostředním okolí klece Bobrů. A výsledek tohoto rojení se dostavil v 19. minutě, kdy do obrany hostí vlétl Roman MIKEŠ a mezi Neužilovými betony procedil puk  za jeho záda (3:1).

Druhá třetina započala ve znamení pokračující aktivity družiny Jiřího Recha. V čase 25:01 orazítkovala dělovka Ondřeje Šťávy tyč, ale již ve 28. minutě překvapil Lukáš HAVEL střelou po vyhraném vhazování nejen hostujícího lapače, ale také pavouky ukryté v pravém horním rohu jím střežené klece (4:1). Za několik vteřin se ve fantastické příležitosti ocitl Paták, ale tentokrát neuspěl. V minutě třicáté již na hokejkách domácích pověstné štěstí přítomno bylo a dopomohlo Marcelu JURÁŇOVI k tomu, aby se ve skrumáži před Neužilem zorientoval jako první (5:1). To již bylo na hostujícího gólmana přespříliš a proto přenechal své místo Janu Čápovi. A byl to tedy on, který musel čelit pokračujícímu tlaku Vos. Ten gradoval při dvojnásobné početní výhodě, kterou se však, i přes usilovné odstřelování branky Bobrů (a další zásah do tyče ze Šťávovi hole), nakonec využít nepodařilo. Přesto mohli domácí odjíždět do kabin jako spokojenější tým.

A na této skutečnosti nic nezměnila ani závěrečná perioda, jejíž průběh byl jednoznačně ovlivněn jasným skóre. Hosté jakoby ztratili chuť ještě s výsledkem cokoliv učinit a Vosy se zase bezhlavě nehnali do útoku. Přesto diváci spatřili ještě dvě trefy, z nichž především ta první nebyla ledajaká! V 54. minutě předvedli parádní akci na jeden dotek Jan Trojan s Ondřejem Pěškou a Lukášem HAVLEM, přičemž poslední jmenovaný ji zakončil střelou pod víko (6:1). Dnes naprosto pohodový výkon černožlutých byl završen v 59. minutě, v níž Roman MIKEŠ obelstil obránce i vystřídavšího gólmana a pohodlným zavěšením puku do sítě za jeho zády uzavřel účet zápasu do podoby 7:1.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Petr Tejkl (trenér Valašského Meziříčí): Mohu domácím jedině pogratulovat, dnešní vítězství pro ně bylo poměrně snadné. Myslím, že jsme jim ho více méně darovali, především svou hloupostí a herní nedisciplinovaností. Každopádně jim blahopřeji, protože hráli velice chytře a zkušeně. Věděli, kdy nás mají přitlačit a kdy si mohou dovolit zvolnit. Obojího dokázali využít a předvedli jednoznačně parádní výkon.

Jiří Rech (trenér Moravských Budějovic): Dnes přijel soupeř se dvěmi vítězstvími v řadě. O této skutečnosti jsme věděli a chtěli se vyhnout jakémukoliv podcenění. Nic jsme neponechali náhodě. Po prvním vstřeleném gólu následovala hluchá desetiminutovka, ale naštěstí jsme skóre navýšili a od druhé třetiny opanovali kluziště. Byli jsme lepší nežli soupeř, ale nyní se již musíme připravit na další utkání, které nás čeká doma s Novým Jičínem. Potřebujeme další tři body a doufáme, že nás fonoušci podpoří a přijdou v hojném počtu.

Ostatní výsledky dnešního kola II. ligy skupiny Východ (v závorce aktuální pořadí):

VHK Vsetín (2) vs. HC Frýdek-Místek (1)   2:6

HK Nový Jičín (7) vs. SHK Karviná (12)   8:3

HC Kopřivnice (9) vs. SHK Hodonín (4)   1:0

HC Technika Brno (3) vs. HC RT TORAX Poruba (5)   4:5

HC Slezan Opava (10) vs. HC LVI Břeclav (8)   3:4