Iláš (ChIláš (Chvostek) – Zahradníček, Flašar, Hruška, Hoďa, Horák, Andrýsek, Haloda, Cabák – Gebauer, Škumát, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Málek, Ižacký, Novotný, Uhlár. Trenér: Aleš Flašar.vostek) – Zahradníček, Flašar, Hruška, Hoďa, Horák, Andrýsek, Haloda, Cabák – Gebauer, Škumát, Kabeláč, Mikšan, Lehečka, Zdeněk, Málek, Ižacký, Novotný, Uhlár. Trenér: Aleš Flašar.

Branka domácí
  • Mikšan (Ižacký, Málek) 51. minuta
    Branka hosté
  • Šťáva 63. minuta

Dnes bylo na programu sedmnácté kolo druhé hokejové ligy skupiny Východ, kterým pokračovala druhá čtvrtina dlouhodobé části soutěže. Žihadla v jeho rámci na svém ledě přivítala nevyzpytatelné družstvo z Nového Jičína, v čele s impulsivním Alešem Flašarem. To na Vysočinu dorazili se značným zpožděním a možná právě tento aspekt ovlivnil průběh celého mače. Ten totiž příliš krásy nepobral a o jeho výsledku rozhodl až pozoruhodný moment v prodloužení. I potřebné štěstí tak naše borce posunulo na průběžné páté místo v tabulce!

Začátek střetnutí se opozdil o více než třicet minut, hosté totiž podcenili vzdálenost a čas nutný k překonání obou míst dnešního mače. Posunutý start zápasu jakoby se odrazil i do herního projevu obou týmů, odbýval se totiž především ve středním pásmu. Nic na tom nezměnily ani dvě přesilové výhody, po jedné na každé straně. Úporný boj s řadou nepřesností pokračoval v podstatě až do 16. minuty. V ní se z prostoru pravého kruhu na osu hřiště uvolnil Lukáš HAVEL a švihem překonal Davida Iláše v bráně hostí (1:0). Posléze mohl vedení navýšit Jan Trojan, ale hostující strážce tří tyčí uzavřel skulinu mezi svými betony včas. Tím byl příděl zajímavých akcí úvodní periody vyčerpán.

Ta druhá započala hezkou individuální akcí Jakuba Ižackého, který však svou kličkovanou úspěšně nedokončil. Zajímavá skutečnost byla k vidění v čase 23:31, kdy domácí brankář Jiří Šťastný obdržel od hlavního arbitra dvouminutový trest za zdržování hry. Před ním se však i nadále odehrávalo spíše střetnutí plné bojovnosti nežli hokejového umu. Ve 34. minutě předvedl šikovnou teč Trojan, ale s ní, stejně jako následnou dorážkou Havla, si Iláš poradil. Totožně dopadla i snaha Marcela Juráně dopravit touš za jeho záda. Nositelé černožlutých barev i nadále dotírali na novojičínského brankáře, ale jejich akcím chyběla patřičná razance a přesnost. Každopádně ani tato fáze střetnutí nepřinesla příliš šancí, nad nimiž by zaplesalo srdce hokejového fanouška.

Nepříliš pohledný mač však pokračoval i nadále. Ve 46. minutě se na okamžik zastavil tep takřka všem návštěvníkům zimního stadionu na Vysočině – v přesilové hře se totiž do vyložené šance dostal Adam Uhlár, ale v rozhodujícím okamžiku se mu skákavý puk nepodařilo zkrotit. Za svou mírně vzrůstající aktivitu však byli hostující i tak odměněni. V 50. minutě dostal mezi kruhy nabito produktivní David MIKŠAN a ten se v podobných situacích nemýlí (1:1). A i když na konci třetí třetiny zkomplikoval situaci partě Jiřího Recha zbytečným faulem David Horký, mač dokráčel až do prodloužení. Z něj uběhlo pouhých 83 vteřin - a bylo definitivně rozhodnuto o majiteli dvou bodů. Rozhodující branka každopádně padla kuriózním způsobem. Ondřej ŠŤÁVA nahazoval puk na svatyni Iláše a hostující bek Marek Haloda jej nešťastně ztečoval nad jeho záda (2:1).

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Aleš Flašar (trenér Nového Jičína): Přijeli jsme do Moravských Budějovic za mančaftem, který je velice silný, což jsme říkali už po prvním utkání u nás. Jsme rádi, že nám po problémové cestě sem místní vyšli vstříc, počkali a posunuli začátek utkání. My jsme v něm dřeli a makali a kdyby nám před ním někdo řekl. že získáme bod, tak bychom byli rádi, protože domácí jsou momentálně v laufu. Rozhodl sice smolný gól v prodloužení, ale já jsem s bodem spokojený.

Jiří Rech (trenér Moravských Budějovic): Dnešní utkání probíhalo od začátku dost špatně. Soupeř přijel později, začali jsme až po půl šesté. I když jsme v první třetině vstřelili gól, celá byla  taková neslaná nemastná a od toho se vyíjel i zbytek zápasu. Bohužel jsme nedokázali proměnit tři nebo čtyři tutovky a hosté nás potrestali vyrovnávacím gólem. Přesto jsme si šli za druhým bodem získaným v prodloužení.

Ostatní výsledky dnešního kola II. ligy skupiny Východ (v závorce aktuální pořadí):

HC Kopřivnice (10) vs. VHK Vsetín (2)   1:6 (páteční předehrávka)

HC Frýdek-Místek (1) vs. HC Technika Brno (6)   8:0

HC Bobři Valašské Meziříčí (11) vs. HC Slezan Opava (9)   3:4

HC RTTORAX Poruba (3) vs. SHK Karviná (12)   10:1

HC LVI Břeclav (8) vs. SHK Hodonín (4)   4:3 PP