• Jurásek 43. minuta
    Branka hosté
  • Horký (Sechovec, Latner) 52. minuta
  • Sajdl (Kučera, Matula) 54. minuta

Dnes bylo na programu devatenácté kolo druhé hokejové ligy skupiny Východ, kterým pokračovala druhá čtvrtina dlouhodobé části soutěže. Žihadla v jeho rámci na svém ledě přivítala atraktivní družstvo z Hodonína, vyhřívající se na třetím místě aktuální tabulky. Oranjes sice byli jednoznačně poraženi, ale celá druhá polovina zápasu byla ovlivněna zákrokem, jehož obětí se stal Marek Lupač. Ve stínu této události se konečný výsledek nejeví jako nejpodstatnější faktor dnešního kola. Věříme, že náš útočník bude v pořádku!

Střetnutí začalo náporem Žihadel, k čemuž přispělo brzké vyloučení na straně hostí. Úvodní přesilovou výhodu svěřenci Jiřího Recha sice nevyužili, ale tlak dokázali vyvinout i po jejím konci, což vedlo k explozi nadšení na domácím kluzišti. V 5. minutě předložil Ondřej Pěška gólovou nabídku Lukáši PATÁKOVI a ten ji, ač faulován, dokázal využít (1:0). Zanedlouho bylo ještě veseleji – trvající přehrávání soupeře dostalo Drtiče pod tlak, z něhož vyplynulo další vyloučení, které již bylo potrestáno přesilovkovou trefou. Byli u ní aktéři předchozího úspěchu, jen si své role prohodili -  v 7. minutě Patákem sražená střela doputovala k Ondřeji PĚŠKOVI a ten již neměl problémy dopravit puk do prázdné klece, za běžných okolností střežené Petrem Zavadilem (2:0). Třetina snů v podání dvojice P+P však pokračovala. Nejprve naši borci přežili oslabení a v čase 13:35 znovu udeřili. Paták totiž udělal z obránců v oranžovomodrém solné sloupy a přihrál Ondřeji PĚŠKOVI, který hostujícího brankáře nadvakrát překonal (3:0). Těsně před koncem této fáze utkání mohl snížit Michal Kuba, ale koncentrovaného Jiřího Šťastného nepřekonal. Své umění ukázal i při sérii dorážek, jimiž ho Drtiči zasypali během přesilové hry, ale k jeho překonání ani tato jejich zvýšená aktivita nevedla.

Druhá perioda započala v kvapíkovém tempu své předchůdkyně. Útočné manévry Vosí letky nutily družinu Lubomíra Oslizla pomáhat si i nadále  nedovolenými zákroky. Ve 22. minutě se tak ocitla dokonce ve dvojnásobném oslabení – a tuto příležitost si domácí nenechali protéct mezi bruslemi. Pumelici Jiřího Peroutky ještě Zavadil vyrazil, ale na dorážku Filipa MATĚJKY již nedosáhl (4:0). To na něj bylo již přespříliš a proto své místo přenechal Jakubu Zollpriesterovi. Ten se hned blýskl zázračným zákrokem, to když ve 27. minutě vytlačil mimo tyče své svatyně bekhend Marka Lupače. Bohužel, náš forvard byl po této akci faulován Martinem Špokem, který sice okamžitě obdržel nejvyšší možný trest (5 min. + OT do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku), ale celý stadion začal se zatajeným dechem sledovat následující dění. Na ledovou plochu byl povolán sanitní vůz a zápas dočasně přerušen. Po odvezení zraněného do nemocnice bylo rozhodnuto ve sportovním klání pokračovat. Není však divu, že v ne příliš optimistické atmosféře. Dlouhou přesilovku dokázali černožlutí zužitkovat. Ve 29. minutě střelu Ondřeje Šťávy od modré zachytil před brankou Martin SOBOTKA a nedal hostujícímu brankáři sebemenší šanci uspět (5:0). Ve 32. minutě orazítkovala tyč střela Václava Jaroše. Zbytek třetiny se nesl v houstnoucí atmosféře a arbitři utkání měli co dělat, aby se jim jeho průběh nevymkl z rukou.

Třetí třetina započala chybou Šťastného, který si ve 42. minutě vyjel pro puk do rohu ledové plochy, odkud parádně namazal na hůl Zdeňka JURÁSKA, který touš pohodlně zasunul do prázdné klece (5:1). Navýšení vedení měla posléze na hokejkách dvojice Jan Trojan a Lukáš Havel, ale dopravit placatou pryž za brankovou čáru se jim nepodařilo. Nekoncentrovanost našich borců se prokázala i při další přesilovce, kdy jim ujel Dominik Piskoř a po faulu Šťastného se sám ujal příležitosti zopakovat si celou individuální akci prostřednictvím trestného střílení, v němž však neuspěl a přestřelil. A přišlo potrestání – v 51. minutě vyškolil oba hodonínské beky David HORKÝ, čímž zvýšil na 6:1. Hosté však měli připravenu ještě jednu pozoruhodnou akci. V přesilovce během 53. minuty dokázal střelu spoluhráče doklepnout za záda domácího brankáře Lukáš SAJDL (6:2) a tím definitivně uzavřel gólový účet dnešního zápasu.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Lubomír Oslizlo (trenér Hodonína): Věděli jsme, že nás dnes čeká těžký soupeř. Jeli jsme sem s cílem oplatit mu domácí porážku a navíc nedovolit, aby se na nás dotáhl v tabulce, protože nás v ní dělily jen tři body. Bohužel, vylučování a neproměňování šancí nás stálo celé utkání. Zranění Marka Lupače je nám všem moc líto. Přejeme mu hodně sil a doufáme, že bude brzy v pořádku.

Jiří Rech (trenér Moravských Budějovic): Utkání se mi hodnotí dobře, jelikož jsme vyhráli, ale jinak si myslím, že dnešní výsledek zcela neodpovídá předváděné hře. V první třetině jsme vstřelili tři branky, ale na šance byli lepší hosté, ale naštěstí pro nás se na konci sčítají pouze góly a my jsme moc rádi, že jsme jich dali více. Dnešní trápení Hodonína bych přirovnal k naší útočné marnosti v Opavě.

Ostatní výsledky dnešního kola II. ligy skupiny Východ (v závorce aktuální pořadí):

HC Kopřivnice (9) vs. SHK Karviná (12)   18:5

HC Frýdek-Místek (1) vs. HC RT TORAX Poruba (612:3

HC Bobři Valašské Meziříčí (11) vs. VHK Vsetín (2)   3:4

HC LVI Břeclav (10) vs. HC Technika Brno (5)   2:3 PP

HC Slezan Opava (8) vs. HK Nový Jičín (7)   4:3