• Vávra (Finsterle) 17. minuta
  • Vítek (Daněk) 20. minuta
  • Dvořák (Kolařík, Slováček) 36. minuta
  • Sobotka (Mikeš, Pěška) 51. minuta

Dnes, v Den boje studentů za svobodu a demokracii, bylo na programu přesunuté dvacáté kolo druhé hokejové ligy skupiny Východ, kterým pokračovala druhá čtvrtina dlouhodobé části soutěže. Žihadlí roj v jeho rámci odletěl na vsetínský Lapač, jehož domácí družstvo se již delší dobu sluní na druhém místě tabulky. Zelenožlutá kumpanie sice inkasovala jako první, ale následně zcela převzala otěže zápasu a bez valných problémů si dokráčela pro zasloužený tříbodový zisk.

Střetnutí začalo oboustranně opatrně. Ve 4. minutě vyfasovali první trest svěřenci Jiřího Recha, kteří se přepočítali a při hře jich bylo na ledě o jednoho více, což neuniklo pozornosti arbitrů zápasu. Vsacané ovšem nabízenou příležitost nevyužili, přičemž další se jim naskytla v čase 5:50, kdy Jindřich Abdul zachytil kotouč v útočném pásmu a v přečíslení vybídl ke skórování Tomáše Vávru - ten však naštěstí před prázdnou bránou promáchl. Ke skórování následně nevedla ani další přesilová výhoda zelenožlutých – a proto se opětovně potvrdilo sportovní pravidlo, že kdo nedává dostává. Ve 12. minutě, během klasické početní výhody, poslal Ondřej Šťáva křížnou přihrávku na číhajícího Lukáše HAVLA a ten do protipohybu gólmana Petra Hromady poprvé rozvlnil síťku za jeho zády (0:1). Radost z vedení nám ovšem vydržela pouhou chvíli, jelikož během další přesilovky již domácí neselhali. V 15. minutě Ondřej Slováček poslal kotouč do výborné pozice Radimu TESAŘÍKOVI a ten z levého kruhu překonal Jiřího Šťastného (1:1). Bohužel, brzy se skóre překlopilo a to zásluhou chyby našeho gólmana. Ten se v 16. minutě snažil o rychlé rozehrání, do něhož však stačil pohotově strčit svou hůl Tomáš VÁVRA a následně již bez problémů dopravil kotouč do zcela odkryté klece (2:1). A karta mače se začala obracet. Po nevyužité přesilovce Vos Vsetín navýšil své vedení – během 19. minuty poslal Josef Daněk výbornou příhru ze středního pásma do jízdy Davidu VÍTKOVI a ten s přehledem zavěsil (3:1).

Druhá perioda započala ve zvýšeném tempu Moravských Budějovic. Ve 24. minutě David Horký nahodil kotouč na branku a zdálo se, že Hromada nemá ponětí o poloze kotouče, ale než k němu náš útočník stačil dosprintovat, rozhodčí hru přerušil. Ve stejném časovém úseku prověřil pozornost domácího lapače Šťáva, ovšem zasáhl jej pouze do ramene. Žel, narůstající tlak byl přerušován opakovaným vylučováním na naší straně, v důsledku čehož se drolil, ztrácel na účinnosti a stál hráče hodně sil. V důsledku toho začali Vsetínští stále pevněji svírat otěže střetnutí. Ve 28. minutě dokonale vyšachovali hostující obranu – Finsterle poslal touš do mezikruží Abdulovi, ten se však nezachoval sobecky a ještě vyšperkoval pozici pro Vávru, který ale prázdnou branku minul. Ve 35. minutě však již gólově uhodilo – Jan Kolařík poslal puk zpoza branky do mezikruží, kde byl připraven a z první vypálil Petr DVOŘÁK, jehož pumelice proklouzla kolem tyče za Šťastného záda (4:1).

Třetí třetina zastihla oba celky v útlumu. První oživení nastalo ve 46. minutě, kdy se obranou prokličkoval až do zakončení Lukáš Paták, byl ovšem faulován a dostal příležitost zopakovat si svůj nájezd v trestném střílení. Během něj se pokusil o bekhendové zakončení, leč Hromada si na něj počíhal a holí mu puk vypíchl, čímž znemožnil dokončení celé akce. Nakonec se však dočkali přeci jen i žlutočerní. V 50. minutě dokázal vsetínský gólman střelu Romana Mikeše vyrazit do předbrankového prostoru, ale tady již číhal Martin SOBOTKA – a ten svým důrazem protlačil kotouč za brankovou čáru (4:2). Následně se naskytla možnost na další zdramatizování prostřednictvím nabídnuté přesilové výhody, ale v ní se naši borci v podstatě nedostali k zakončení a to definitivně rozhodlo o konečné podobě dnešního výsledku.

Ostatní výsledky dnešního kola II. ligy skupiny Východ (v závorce aktuální pořadí):

SHK Karviná (12) vs. HC LVI Břeclav (10)   4:3 PP

SHK Hodonín (3) vs. HC Slezan Opava (9)   2:1

HK Nový Jičín (7) vs. HC Frýdek-Místek (1)    4:7

HC Kopřivnice (8) vs. HC RT TORAX Poruba (6)    4:3 PP

HC Technika Brno (4) vs. HC Bobři Valašské Meziříčí (11)   1:0