• Polesný (Špok, Kučera) 35. minuta
  • Rytnauer (Peroutka, Havel) 51. minuta
  • Kolář (Sajdl, Matula) 51. minuta
  • Jurásek (Špok, Škápik) 58. minuta

Dnes bylo na programu jediné střetnutí předehrávaného třicátého kolo druhé hokejové ligy skupiny Východ, kterým pokračovala třetí čtvrtina dlouhodobé části soutěže. Žihadla v jeho rámci odletěla na domovskou půdu jednoho z nepříliš vzdálených soupeřů, konkrétně Zimní stadion Václava Nedomanského patřící aktuálně čtvrtým hodonínským Drtičům. O výsledku posledního druholigového předvánočního utkání se rozhodlo ve druhé periodě, kdy Baník vstřelil tři branky, přičemž ani jednou neinkasoval. Když k tomu připočteme dnešní jalovost Moravských Budějovic v přesilovkách (z osmi možností využili jedinou), není divu, že i přes obrovský tlak ve třetí fázi sportovního boje letos prvně vyšly ze střetnutí s Hodonínem bodově naprázdno.

Střetnutí začalo převahou domácích, kterou stačili brzy přetavit ve vedení. Ve 4. minutě, během signalizované výhody, si vyjel Zdeněk JURÁSEK zpoza brány Jiřího Šťastného a dokázal zasunout kotouč za jeho záda (1:0). Brzy nato byl na lavici hříšníků vykázán Lukáš Paták, ale svěřenci Lubomíra Oslizla nabízené výhody k navýšení skóre nevyužili. To však neplatilo pro žlutočerné, kteří první přesilovku dnešního mače dotáhli do kýženého konce. Když si svůj trest odpykával Daniel Kolář, udeřila první formace. V 10. minutě zamíchal na hranici brankoviště s pukem Filip Matějka a následně jej stačil předat ještě lépe postavenému Lukáši HAVLOVI, který touš pohodlně uklidil do odkryté sítě (1:1). A to nebylo, k radosti mnoha přítomných moravskobudějovických příznivců, vše! Jakmile Žihadla úspěšně přečkala vyloučení Martina Sobotky, intenzita jejich napadání se výrazně zvýšila a nebylo proto divu, že v důsledku této aktivity opět skórovala. V 15. minutě vyhrála buly v útočném pásmu, Marcel Juráň přistrčil černou pryž Davidu HORKÉMU a ten bekhendovou střelou překonal Zdenko Kotvana (1:2). Zbytek první dvacetiminutovky se nesl v duchu vyloučení, žádnou pozoruhodnou akci však již nepřinesl.

Ta druhá započala enormním náporem Baníku. Již v čase 20:39 nahrál Jurásek na osamoceného Petra Peše, ale tomu se již nepodařilo zvednout puk do horní části klece strážené Šťastným. Brzy poté za hodonínskou brankou nepěkně sundal Ondřej Nedvěd Ladislava Rytnauera, který se drahnou dobu nezvedal, nakonec ovšem za pomoci spoluhráčů odjel na střídačku. Domácí bek nám tak nepěkně oživil faul na Marka Lupače z posledního vzájemného zápasu obou týmů – sám faulující byl pak vykázán pouze na dvě minuty za faul loktem. Našim borcům se bohužel v přesilové výhodě nepodařilo protlačit kotouč do domácí branky, čehož využil Martin ŠPOK (mimochodem autor připomínaného zákroku na Lupače, za který obdržel stopku na tři utkání), který ve 23. minutě ujel všem až před Šťastného a přesnou střelou do horního růžku srovnal na 2:2. Když se pak v přečíslení 2 na 1 ocitli Dominik Matula a Matěj Charvát, zachránila nás od navýšení skóre pravá tyč ohraničující Šťastného království. Fandové Drtičů ale nemuseli smutnit dlouho. Během 30. minuty dostal Zdeněk JURÁSEK na svou hokejku přesný pas a rychlou střelou našeho gólmana prostřelil (3:2). Nápor Drtičů pokračoval. V čase 32:44 podruhé orazítkoval Matula tyč hostující klece, ve 34. minutě však již padla další branka za záda našeho lapače. Hodonínští jeli tři na jediného beka, přihrávku od Zdeňka Kučery předal Špok na Davida POLESNÉHO a ten zakončil do zcela odkryté branky (4:2). Po oddechovém čase mohl snížit Marcel Juráň, jeho střela však skončila v Kotvanově lapačce. Podobně dopadl i Havel, který v čase 37:55 netrefil střílenou přihrávku od pravého hrazení, jelikož touš letěl příliš vysoko.

Do třetí třetiny vstoupili svěřenci Jiřího Recha oslabeni o Lukáše Patáka, jenž byl vyloučen ve 40. minutě za držení, ale žádnou škodu jim tato skutečnost nenapáchala. Žihadla se koncentrovala na útok, ale Kotvan dokázal zastavit i ty příležitosti, které vysloveně prosily o využití. Proto přišel trest. V 50. minutě nahodil Jakub Sajdl puk na našeho brankáře, který jej však dokázal vyrazit pouze před sebe, kde již číhal Daniel KOLÁŘ, jenž se již dokázal prosadit (5:2). Po inkasování dal Šťastný natolik výrazně průchod svým emocím, že od hlavního arbitra obdržel desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Tato skutečnost jakoby svěřence Jiřího Recha paradoxně nakopla. V 50. minutě byl celý stadion svědkem opakovaného scénáře naposledy vstřeleného gólu, ale v obráceném gardu. Od modré čáry vystřelil Martin Sobotka, před sebe vyrážel Kotvan a to přímo na hůl Ladislava RYTNAUERA, který kotouč bleskurychle uklidil za jeho záda (5:3). Pár okamžiků nato měl dvě mimořádné příležitosti Jiří Peroutka, ale skórovat mu nebylo dopřáno. Podobně se vedlo i Matějkovi, jehož střele chyběly k dosažení cíle pouhé centimetry. Horentní snaha vstřelit kontaktní branku ponechávala v obraně černožlutých otevřená vrátka, a těmi do jejich obranného pásma vtrhl v 57. minutě Špok, jenž se ovšem neunáhlil a do ještě hodnotnější pozice nahrál Zdeňku JURÁSKOVI, jenž z minimálního úhlu dokonal svůj hattrick (6:3). Jako poslední mohl výsledek zápasu ve vlastním oslabení upravit Vít Černohous, jeho střela však o píď minula hostující klec.

Jiří Rech (trenér Moravských Budějovic): Utkání se muselo fanouškům líbit, bylo to nahoru dolů a padlo hodně gólů. Asi rozhodla ve druhé třetině za stavu dva jedna pro nás naše přesilová hra, kdy jsme měli dobré pozice na vstřelení gólu, ale domácí toho využili a z protiútoku nám dali gól. Během pěti minut nám soupeř odskočil a tam se lámal chleba. V poslední třetině jsme se zvedli a měli jsme spoustu gólových možností, ale bohužel to tam nespadlo. Dobře zachytal domácí gólman, který Hodonín podržel. Domácí si svůj náskok ze konci zápasu pohlídali.

Lubomír Oslizlo (trenér Hodonína): Dnes k nám přijel velice nepříjemný a těžký soupeř. Dvakrát nás porazili tak jsme jim to chtěli dnes vrátit. My jsme předvedli kvalitní výkon a myslím si, že rozhodla druhá třetina. Divákům se zápas musel líbit a takhle jsme si představovali poslední zápas před vánoční pauzou. Musím dnes pochválit fanoušky, kteří nás dnes hnali za vítězstvím, a taky musím zmínit fanoušky hostů, kteří byli taktéž fantastičtí.