• M. Kovařčík (Chmielowski, Kowalczyk) 47. minuta
  • Sonnek (Schwarz) 51. minuta
  • Pěška (Mikeš, Paták) 56. minuta
  • Matějka (Pěška, Paták) 60. minuta

Dnes bylo na programu 35. kolo druhé hokejové ligy skupiny Východ, kterým pokračovala závěrečná čtvrtina dlouhodobé části soutěže. Žihadlí kumpanie v jeho rámci odcestovala na led dominantního suveréna „moravské“ části soutěže z Frýdku-Místku. Na rozdíl od předchozího duelu obou soupeřů naplnili domácí zcela roli favorita – svěřenci Jiřího Recha utrpěli již sedmou porážku v posledních osmi zápasech, což sebou, kromě dalšího propadu psychiky, přineslo i pokles na sedmé místo tabulky, jelikož Nový Jičín v prodloužení zvítězil na ledě Břeclavi. Dalším neveselým konstatováním je fakt vítězství Kopřivnice nad Bobry z Valašského Meziříčí. Sobotní soupeř se k našemu týmu totiž přiblížil na osm bodů, což by ještě před nedávnem nikoho na Vysočině ani nenapadlo.

Přestože parta Jiřího Recha odcestovala na sever Moravy v okleštěném složení, úvod střetnutí byl vyrovnaný. Na této skutečnosti nic nezměnila ani přesilová výhoda Rysů po vykázání Ondřeje Šťávy za hákování. Hra i po jeho návratu na led vykazovala parametry strategické šachové partie a oba gólmani v této fázi duelu nemuseli prokazovat to nejlepší ze svých dovedností, obrany před nimi totiž pracovaly perfektně. Ve 12. minutě byl za hákování vykázán domácí kapitán Pavel Kowalczyk. Přesilovka se dokonce na pár okamžiku změnila v převahu pěti proti třem, ale gólové žihadlo ani v těchto chvílích Lukáš Daneček neobdržel. Toho také Moravské Budějovice brzy hořce litovaly – šance Arona Chmielewskiho a Davida Samiece ještě přežily bez újmy (i když ve druhém případě jen zásluhou horní tyče svatyně Milana Máje), ale v čase 15:50 již gólově zahřmělo. Na lavici hříšníků právě seděl Sobotka, když jeho jmenovec Martin PIECHA dostal přihrávku z pravého kruhu a puk vystřelený z jeho hole zamířil přesně do horního růžku brány (1:0). Netrvalo dlouho a v Polárce bylo opět k vidění radostné křepčení. V 18. minutě získal Vladimír LUKA kotouč u mantinelu, najel s ním do mezikruží a přesnou trefou jej poslal za Májova záda (2:0).

Druhá perioda začala šancemi Ondřeje Kovarčíka a po něm opět Chmielewskiho, dráhu jehož pumelice zastavilo opět břevno. Po pasážích vyplněných tlakem bíločervených se duel vrátil do vyrovnaných kolejí, z nichž však vybočil v nejméně vhodnou chvíli – a to při vyloučení Michala Klimenta během 28. minuty, v níž Tomáš Káňa namazal Vladimíru LUKOVI a ten opět dokázal, že se z podobných příležitostí takřka nemýlí (3:0). Vzápětí však došlo ke snížení. V čase 28:17 přihrál Roman Mikeš do prostranství mezi kruhy Lukáši PATÁKOVI a ten vymetl pavučiny v pravém rohu Danečkovy brány (3:1). Povzbuzena tímto úspěchem mohla Žihadla po sérii vyloučení vstřelit kontaktní branku, ale ráně Filipa Matějky stála v trajektorii letu tyč. Následovala sprška střel testující pozornost obou lapačů, leč oba z této zkoušky vyšli s neposkvrněnou pověstí. Zaměstnanějším ze zmíněné dvojice byl ovšem Máj, především z ohledem na vzrůstající počet vyloučených z řad jeho spoluhráčů. Dokázal však pokrýt akci agilních Chmielewskiho, Luky i Michala Krutila. Bohužel, těsně před klaksonem ukončujícím čtyřicet minut zápasu, narůstající tlak nadále nedokázal eliminovat. Ve 40. minutě se před ním vytvořila nepřehledná skrumáž, v níž se nejrychleji zorientoval Tomáš FRANEK (4:1).

Start poslední periody naskytl hostům příležitost zápas zdramatizovat a to po vykázání všudybyla Chmielewskiho. Ladislav Rytnauer byl pověstné milimetry od vstřelení branky, která by mohla mít efekt dopingové vzpruhy, nakonec byl ovšem neúspěšný. Po návratu polského reprezentanta na led Polárky znovu vystčil své útočné ostruhy Vladimír LUKA. Ve 44. minutě si počkal na příhru Piechy a do odkryté branky završil svůj dnešní hattrick (5:1). Tím však Rysům ještě střelecký prach nezvlhl. Během další (dnes již desáté!) přesilovky, zavezl ve 47. minutě kdo jiný než Chmielowski touš za branku Máje, odkud přihrál Michalu KOVAŘČÍKOVI a ten nedal našemu muži s maskou jakoukoliv šanci zasáhnout (6:1). V těchto chvílích na kluzišti existovalo pouze jediné družstvo. Luka mohl svůj dnešní střelecký účet ještě navýšit, ale v samostatném úniku minul. V další početní výhodě měli bíločervení hned tři šance, ale žádnou z nich nedokázali přetavit v gólový zdar. To je ovšem nezastavilo v brankostroji. V 51. minutě (při vlastním oslabení) Jakub Schwarz přenechal mezi kruhy černou pryž Janu SONNKOVI a ten ji parádním švihem zavěsil pod horní tyč (7:1). Oba se po pár vteřinách dostali do dalšího úniku, ale tentokrát bylo štěstí společníkem Máje. Až v okamžiku rozhodnutého klání začala dělat domácí hokejová mašina chyby – v 56. minutě jedné z nich, po pěkném zakončení, využil Ondřej PĚŠKA (7:2) a v 59. minutě definitivně dokončil úpravu skóre Roman MATĚJKA, jenž v nepřehlédne situaci dopravil puk za Danečka (7:3).