• Wolf (Galvas) 35. minuta
    Branka domácí
  • Vrabel (Černý, Svoboda) 52. minuta
  • Mikeš (rozhodující nájezd) 66. minuta

Dnes bylo na programu čtyřicáté kolo druhé hokejové ligy skupiny Východ, kterým zamířila poslední čtvrtina dlouhodobé části soutěže do cílové rovinky. Žihadlí letka v jeho rámci odletěla do jedné z nejvzdálenějších letošních soutěžních destinací, konkrétně na led opavského Slezanu. Výsledek tohoto mače ovlivnily dvě jeho odlišné poloviny – v té vstupní byly lepší hosté, v navazující však domácí postupně srovnali nejen krok, ale především skóre. Vyrovnaný duel nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, které byly rozhodnuty v nejkratší možné době a to v náš prospěch. Vzhledem k tomu, že duel Nového Jičína s Porubou rovněž dokráčel až do penalt v nichž nakonec uspěl TORAX, má dnešní bodový zisk ze Slezska punc opravdové důležitosti.

Střetnutí začalo tlakem party soustředěné na střídačce hostí. Již v čase 1:59 se jejím členům podařilo dostat puk za záda Dušana Šafránka, ale dle rozhodnutí hlavního arbitra byla již před dokončením akce domácí brána posunuta mimo své standardní postavení a proto se ve hře pokračovalo za bezbrankového stavu, a to i přes značnou nevoli Žihadel. Na konci čtvrté minuty nahodil kotouč z poloviny hřiště Tomáš Polok a ten po odrazu od ledu nečekaně změnil směr, přičemž jeho zkrocení činilo Jiřímu Šťastnému značné potíže. Na přelomu čtrnácté a patnácté minuty se při hře 4 proti 4 dokázal dvakrát po sobě pěkně uvolnit Lukáš Paták, ale slezskou svatyni vždy těsně minul. Další povedený zákrok předvedl Šafránek v 18. minutě proti pumelici Davida Horkého. V první periodě byli tedy hosté z Vysočiny lepší, ale gólově prosadit se nedokázali.

Druhá dvacetiminutovka se uvedla jedovkou Petra Wolfa, kterou náš lapač jen s obtížemi vytlačil mimo prostor tří tyčí. Pevný jako skála zůstal i při dorážce Petra Chalupy. Ve 24. minutě však prokázali skvělý přehled Ondřej Šťáva s Filipem Matějkou. Po několika příhrách poslali černý nesmysl na hůl Jana TROJANA a ten neměl se zakončením do odkryté klece sebemenší problémy (0:1). Brzy mohl vyrovnat ránou jako z děla domácí obr a zlý muž v jedné osobě Josef Tichý, ale Šťastný znovu předvedl účelný zákrok. Toho využil k navýšení vedení David HORKÝ a ve 30. minutě pohotově dorazil osamocený touš do sítě (0:2). Jen pár vteřin poté se do mega šance dostal Polok, ale ležícího gólmana z Vysočiny se mu v rozhodujícím okamžiku nepodařilo přehodit. Přítomní fanoušci se však nakonec přeci jen dočkali kontaktního gólu a to ve 35. minutě. Střelu Davida Galvase od modré sice srazil jeden z našich beků, leč puk se odkutálel na hranici brankoviště, kde si na něj mazácky počkal lídr domácího kanadského bodování Petr WOLF a snížil na 1:2. Na konci prostřední třetiny mohlo být dokonce srovnáno, ale dnes potřetí vyšel vítězně ze souboje s Polokem moravskobudějovický brankář, když jeho štiplavý pozdrav z mezikruží odklonil připravenou vyrážečkou.

Poslední perioda nezačala drtivým náporem svěřenců Karla Suchánka, jak by z průběhu utkání vyplývalo. Oba celky hrály poměrně opatrně a na obrazu hry nezměnilo nic ani pár vyloučených na obou stranách. Pokud bylo cílem tohoto herního projevu Žihadla zmást, pak tato strategie vyšla dokonale. V 52. minutě totiž nejprve Lukáš Svoboda ujel našim zadákům, ale samostatný únik nezakončil dle svých představ. Ani toto varování však patrně nebylo dostatečně důrazné a proto vzápětí mohla trojice hráčů v bíločervených dresech předvést přesnou kombinaci na jejímž konci stál vyrovnávající Lukáš VRABEL (2:2). Před třetí sirénou nám mohl vedení vrátit Marek Lupač, ale Šafránkův beton se ukázal být až příliš neprostupným a nasměroval utkání do prodloužení.

V něm se sice za pomyslný delší konec provazu tahala Žihadla, což dokumentovala tvrdá střela Václava Jaroše, která prosvištěla těsně vedle pravé tyče, ale především příležitost zcela volného Trojana, kterého však musel Šafránek očarovat – jinak si totiž nelze vysvětlit jeho selhání v koncovce. V následné nájezdové loterii uspěl Roman MIKEŠ i Matějka, zatímco Šťastný pokryl oba nájezdy domácích a pojistil tak vítězství za dva body.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

David Musial (trenér Opavy): Byl to těžký zápas. Moravské Budějovice mají výborný tým a v první třetině jsme po ledě trochu lítali. Ve druhé a třetí části jsme to stabilizovali a hlídali si pozice. Jsem rád, že jsme srovnali stav utkání na 2:2. Nájezdy už jsou otázkou dovedností a nyní jsme měli smůlu.

Ostatní výsledky dnešního kola II. ligy skupiny Východ (v závorce aktuální pořadí):

HK Nový Jičín (7) vs. HC RT TORAX Poruba (5) – 3:4 SN

HC Technika Brno (3) vs. HC Kopřivnice (9) – 2:1

VHK Vsetín (2) vs. HC LVI Břeclav (10) – 3:2

SK Karviná (11) vs. HC Frýdek-Místek (1) – 1:7

SHK Hodonín (4) vs. HC Bobři Valašské Meziříčí (12) – 4:2