• Dvořák (Slováček) 26. minuta
  • Daněk (Kolařík) 38. minuta
  • Zúbek (Daněk, Vítek) 52. minuta
  • Dvořák (Finsterle) 53. minuta

Základní část druhé hokejové ligy zamířila do cílové rovinky. Do jejího konce zbývá, po odečtení dnešního kola s pořadovým číslem 42, odehrát pouhé dva zápasy. Žihadlí roj se během sobotního odpoledne vydal na legendární Lapač, což je domovská bašta tamního Valašského hokejového klubu, jehož reprezentanti se již delší dobu vyhřívají na druhém místě tabulky. Doprovod jí tentokrát činila početná skupina fandů z Vysočiny a ta se zasloužila o vytvoření řízné atmosféry. Bohužel, klíčem k získání prvních bodů z utkání se Vsetínem přesto nebyla. Zelenožlutá kumpanie velmi rychle převzala do svých rukavic otěže zápasu a bez sebemenších problémů si dobruslila pro zcela zasloužený tříbodový zisk, který nakonec přetavila v drtivé vítězství. Můžeme jen s povzdechem konstatovat, že vzhledem k počtu hráčů na obou střídačkách to nemohlo ani jinak dopadnout.

Střetnutí začalo divoce. V 5. minutě byl na lavici hříšníků za sekání vykázán neproduktivnější hráč Valachů Jan Kolařík, což však domácím nikterak nevadilo a přestože hráli v oslabení, dokázali se gólově prosadit. Petr Dvořák vyvezl kotouč do útočného pásma a zde si všiml osamoceného Michala NEDBÁLKA, který po bekhendové kličce zavěsil kotouč pod víko svatyně Jiřího Šťastného (1:0). Okamžitě po vhazování ve středním kruhu mohl srovnat Ladislav Rytnauer, leč jeho rána se pouze odrazila od horní tyče za Petrem Hromadou. Stále v téže přesilovce mohla Žihadla inkasovat znovu, když se na našeho brankáře řítil z levého křídla Jindřich Abdul, ale náš lapač proti blížícímu se útočníkovi vytáhl bravurní zákrok lapačkou a tým významným způsobem podržel. V 7. minutě od hlavního arbitra, i přes silné protesty spoluhráčů, obdržel osobní desetiminutový trest za nesportovní chování David Vítek. V čase 9:50 se v obrovské příležitosti ocitl David Horký, na kterého doslova zívala prázdná brána, ale její strážce se tygřím skokem stačil přemístit a zabránil tak jistému skórování. Tyto neproměněné šance svěřence Jiřího Recha brzy mrzely. Při vyloučení Filipa Randy dostal totiž v 17. minutě na levý kruh nabito Ondřej SLOVÁČEK a vymetl levou šibenici Šťastného brány (2:0).

Druhá perioda se změnila v absolutní dominanci Vsacanů. Nejprve ve 22. minutě potvrdil aktivní vstup domácích do této části utkání Petr DVOŘÁK, když se prosadil střelou po povedené individuální akci (3:0). A začalo řádné motání hlav hráčům i přívržencům žlutočerných. Ve 23. minutě se kolem branky protáhl René KAJABA a zasunul kus černé pryže za bezmocného Šťastného, který to již nevydržel a přenechal své místo na ledě Milanu Májovi, přičemž po příjezdu na střídačku projevil míru své frustrace zlomením hokejky (4:0). Ve 24. minutě se do přečíslení dvou na jednoho dostali Kajaba s Petrem Hruškou, leč čerstvý Máj se stačil přesunout včas. Oddechl si ovšem pouze na chvíli – demontáž naší defenzivy pokračovala vzápětí, konkrétně ve 26. minutě. Během ní zavezl kotouč do útočného pásma Slováček a zde stačil připravit ideální střeleckou pozici pro Petra DVOŘÁKA, jenž svou druhou trefou zvýšil na 5:0. V polovině mače předvedli Valaši další pohlednou přesilovkovou kombinaci, ale Máj zabránil navyšování debaklu včasným včasným položením betonu proti dorážce Abdula. Drcení Žihadel ovšem nekončilo. Tlak party soustředěné kolem Luboše Jenáčka byl podpořen i tou skutečností, že Moravské Budějovice k dnešnímu střetnutí dorazily pouze se sedmi (!) útočníky. Ve 34. minutě, během další přesilovky, přihrával Slováček do jízdy Dvořákovi, slibnou akci ovšem zastavil (již několikátým) fantastickým zákrokem náš gólman. Když už se hostující celek dokázal prokousat do útočného pásma a dokonce též dopravit touš za brankovou čáru, sudí neuznali dosažený úspěch pro postavení jednoho z našich útočníků v brankovišti. Ve 38. minutě nám tak zdejší hokejoví ogaři utržili další gólový políček. Pohlednou individuální akcí se prezentoval Josef DANĚK, jenž se projel do útočného pásma a vymíchal Máje (6:0).

Třetí třetina jen potvrdila převahu Vsetína. Ve 43. minutě našel David Hrazdíra přesnou příhrou Michala Hriciowa, ten ihned z první vypálil, Máj však dokázal nezbedný kotouč zkrotit mezi svými betony. Možnost poněkud upravit nepříjemné skóre dostali žlutočerní během dvou bezprostředně po sobě jdoucích vyloučeních, ale vytouženého rozvlnění sítě za Hromadou nedocílili. Totožně dopadl i samostatný únik Lukáše Finsterleho, ale kanonáda jeho celku i přesto pokračovala. V 52. minutě našel Daněk zcela volného Františka ZÚBKA a tento forvard neměl sebemenší problém uklidit puk do prázdné klece (7:0). V 53. minutě se k němu přidal Petr DVOŘÁK, kterému naservíroval ideální přihrávku Finsterle a umožnil mu zkompletovat hattrick (8:0). Katastrofický výkon hostí jen potvrdila jejich poslední přesilovková „výhoda“, během níž se Valaši dostali dokonce do přečíslení tří na jednoho – Máj si ovšem skákající kotouč pohlídal a další radostnou explozi domácím tribunám nedopřál.

OHLASY PO UTKÁNÍ:

Jiří Rech (trenér Moravských Budějovic): My jsme sem jeli s tím, že chceme uhrát dobrý výsledek, protože máme zraněné hráče, celou druhou pětku a dva z první. Proto ta síla dopředu byla špatná. Na to bych se ale nevymlouval. Přece jen je ale lepší prohrát takto, než 2:1 gólem v poslední minutě.

Miroslav Stavjaňa (trenér Vsetína): Kluci to pojali velmi zodpovědně a od začátku šli do soupeře, nezalekli se ani rozhodčího ani drobných zranění. A všichni včetně brankáře podali výkon naprosto jedničkový. Máme dobře našlápnuto a jsou ještě dva zápasy před play-off, takže věřím, že si tuto formu udržíme.

Ostatní výsledky dnešního kola II. ligy skupiny Východ (v závorce aktuální pořadí):

SHK Karviná (12) vs. HC LVI Břeclav (10) – 3:4

SHK Hodonín (4) vs. HC Slezan Opava (8) – 7:3

HK Nový Jičín (7) vs. HC Frýdek-Místek (1) – 2:4

HC RT TORAX Poruba 2011 (5) vs. HC Kopřivnice (9) – 8:1

HC Technika Brno (3) vs. HC Bobři Valašské Meziříčí (11) – 3:2