Branka domácí
  • M. Brzobohatý (Bustin, Stehlík) 38. minuta
  • Jurča (Sedlák, Strýček) 45. minuta
  • Kadlec 50. minuta

Poslední čtvrtina základní části druhé ligy skupiny Východ se již kvapem blíží ke svému konci. V dnešním 43. kole přivítal žihadlí roj (v posledním domácím duelu před roztažením opony zvoucí play-off) brněnskou Techniku.  Samotné utkání mělo ve svém menu vyrovnaný hokej, leč bitevní pole nakonec opustili jako šťastnější hosté. Vzhledem k tříbodovému zisku Nového Jičína na ledě Drtičů tak nepřímo vyvolali další vrásky na čelech fandů černožlutých barev. Ty nyní mají volbu čtvrtfinálového soupeře na svých bruslích – rozhodnou si o něm v posledním kole základní části v Karviné!

Utkání začalo náporem reprezentantů druhého největšího města naší vlasti. Jiřího Šťastného v naší brance postupně prověřili Peter Bustin i jeho český jmenovec Jurča, leč bez výsledku. V 5. minutě stejného forvarda tvrdou ranou doslova sestřelil Ondřej Šťáva, a i když dlouho nevstával, nakonec za potlesku solidárních tribun odjel na střídačku. Chvíli na to se v zajímavé příležitosti ocitl opět Bustin, leč beton našeho lapače pro něj byl neprolomitelnou hrází. V 6. minutě se na lavici hříšníků (za příliš mnoho hráčů na ledové ploše) objevil Ondřej Pěška, ale Sovy nabízenou příležitost nevyužily, stejně jako jejich soupeř během vyloučení Ondřeje Látala. Při hře v plném počtu hráčů pokračovalo prověřování muže s maskou v černožlutém – střelecké pozdravy mu zaslal Dominik Piskoř a po něm též Jiří Čtvrtníček. Následně však mohlo udeřit na opačné straně, to když Filip Matějka tečoval neposedný kotouč těsně mimo svatyni Pavla Jekela. Jelikož domácí nedokázali využít ani další početní výhodu, odcházelo se do šaten za bezbrankového stavu.

Druhá perioda pokračovala v duchu své předchůdkyně. Oslabení ještě Žihadla přečkala bez následků, leč ve 25. minutě ujel všem Jurča. Šťastný jeho pokus sice dokázal vychytat, ale neúspěšný pokus se odrazil od zadního mantinelu. K opuštěnému touši se bleskurychle dostal Jiří ČTVRTNÍČEK a  dopravit jej do brány pro něj neznamenalo žádný problém (0:1). V následující akci 2 na 1 mohl srovnat Lukáš Paták, Jekela však nepřekvapil. Ještě zajímavější byla šance Lukáše Havla z 29. minuty, ale náš bomber v samostatném nájezdu neskóroval. Smutek na útulném zimáčku trval pouhý okamžik. Adrenalinem nabuzená Rechova parta totiž ve 29. minutě udeřila v přesilovce, když se po ostřelování brněnské svatyně dostala černá pryž k Ladislavu RYTNAUEROVI. Ten kousek za modrou napřáhl a ostrým švihem vyrovnal na 1:1. Ihned poté byla do voliéry vyloučených umístěna další Sova, ale Havel v opětovné příležitosti přestřelil. Aktivita se tak sice přesunula na moravsko-budějovické hole, ovšem změnu na ukazateli skóre nezpůsobily pokusy Patáka ani Petra Kruliše. A jelikož nepsané pravidlo o nedávání a dostávání platí soustavně, radovala se nakonec Technika a to při vyloučení Davida Horkého. Ve 38. minutě obdržel ideální příhru na levý kruh Michal BRZOBOHATÝ a pěknou pumelicí prostřelil Šťastného (1:2). Před druhou sirénou byly k vidění ještě dvě zajímavé akce – nejdříve Jan Trojan minul nabídku Havla, na druhé straně, k úlevě drtivé většiny přihlížejících, Karel Benýšek ze dvou metrů minul prázdnou klec Žihadel.

Třetí třetina zastihla domácí v útlumu. Patrně si neuvědomili, že svou aktuální tabulkovou pozici nemají stále jistou, jinak si lze jen stěží vysvětlit inkasování gólů ve vlastní přesilové výhodě. Ve 45. minutě dostal Petr JURČA perfektní přihrávku na útočnou modrou a navýšil vedení svého týmu na 1:3 po střele mezi betony. A to, bohužel, nebylo všechno. Po další promarněné početní výhodě ze strany Žihadel získali stejnou možnost svěřenci Romana Kaňkovského a nezaváhali - Jiří Peroutka tak mohl v 50. minutě jen smutně z boxu časoměřičů sledovat, kterak střelu Ondřeje Stehlíka Šťastný ještě dokázal vyrazit, ale na dorážku Jakuba KADLECE již nestačil (1:4). Tento náskok si Sovy již pohlídaly a potvrdily tak svou zaslouženou bronzovou pozici po základní části.

Ostatní výsledky dnešního kola II. ligy skupiny Východ (v závorce aktuální pořadí):

HC Slezan Opava (8) vs. VHK Vsetín (2) – 1:6

SHK Hodonín (5) vs. HK Nový Jičín (7) – 2:3

HC Bobři Valašské Meziříčí (11) vs. SHK Karviná (12) – 4:3 SN

HC LVI Břeclav (10) vs. HC RT TORAX Poruba 2011 (4) – 1:6

HC Kopřivnice (9) vs. HC Frýdek-Místek (1) – 3:4 SN