Dvanácté kolo Žihadla posílá na horký led Havlíčkova Brodu.

Středeční druholigový los postaví proti sobě moravskobudějovická Žihadla a havlíčkobrodské Rebely. Půjde o souboj dvou týmů z rozdílných pólů tabulky. Zatímco Havlíčkův Brod se vyhřívá na jejím vrcholu, Moravské Budějovice okupují pouze suterén. O tom, kdo je favoritem tedy nemůže být sporu. Postaví se svěřenci Miroslava Vybírala papírovým předpokladům? Utkání velkých rivalů startuje ve středu od 18:00 hodin v Kotlině.

Havlíčkův Brod ukazuje svoji sílu

Kádr Bruslařů prošel před letošní sezonou obměnou, která rozhodně nebyla pouze kosmetického charakteru. A rozhodně můžeme říci, že na rozdíl od Moravských Budějovic havlíčkobrodští posílili. Výsledkem toho jsou velmi dobré výsledky, kterých tým z Kotliny na počátku nového ročníku dokazuje. Svěřenci Richarda Cachnína prohráli pouze dvakrát. Pokaždé to přitom bylo se silnými soupeři. Nejdříve 4:5 po prodloužení se Šumperkem a posléze 3:6 na ledě Hodonína. Jinak ale sbírá náš středeční soupeř samé úspěchy. Poslední tři střetnutí znamenala pro Bruslaře plný počet devíti bodů a sice za výhru na ledě Nového Jičína 9:3, v Kopřivnici 5:3 a doma proti Valašskému Meziříčí 4:1.

Aktuální umístění v tabulce:

BK Havlíčkův Brod 2. místo (24 bodů)

HC Moravské Budějovice 9. místo (0 bodů)

Bruslaři mají k dispozici komplexní kádr

Největší devízou letošního kádru Havlíčkova Brodu je rozhodně jeho vyrovnanost. Brankoviště střeží mladík Martin Holík, který se může pyšnit úspěšností zásahů téměř 92 procent. Obraně vévodí Tomáš Semrád. Konstruktivní bek se dostal do staré dobré formy (3+10), což rezultuje v průměr víc než jednoho kanadského bodu na utkání. Pro obránce skvělá vizitka.  Velmi dobře si vede i loni moravskobudějovický Ladislav Pospíchal (3+3), ten navíc odehrál pouhých šest zápasů. Trio nejvíce bodujících zadáků uzavírá Kryštof Kulhánek (1+4). Útočné šiky mají nejproduktivnějšího muže v Patriku Přidalovi (7+6), který je věrný svému příjmení a kanadské body přidává takřka pravidelně. Těsně za Přidalem následuje kapitán Miroslav Třetina (6+6), jehož mezi třemi nejlepšími forvardy doplňuje ještě Jakub Matušík (4+8).

Brankářská jednička: Martin Holík (9 zápasů)

Nejproduktivnější hráč: Tomáš Semrád (3+10), Patrik Přidal (7+6)

Nejproduktivnější obránce: Tomáš Semrád (3+10)

Nejlepší střelec: Patrik Přidal (7 branek)

Nejlepší nahrávač: Tomáš Semrád (10 asistencí)

Nejlepší hráč v hodnocení +/- Petr Kuchta (+12)

Nejtrestanější hráč: Jakub Matušík (16 TM)

Žihadla prohrála i se Šumperkem, Rebelové nedali šanci Bobrům

Moravské Budějovice nedokázaly bodovat ani v druhém utkání druhé pětiny. Nad jejich síly byli Draci ze Šumperka. K Prvním bodům nepomohlo ani 43 úspěšných zásahů Davida Vacka. Jedinou branku černožlutých zaznamenal Ondřej Svoboda.

HC Moravské Budějovice – DRACI Šumperk 1:4

Branky a nahrávky: 35. Svoboda (Kruckovyč, Molnár) – 26. Drtil (Spratek, Kofroň), 32. Pokorný (Spratek, Kofroň), 50. Kofroň (Gewiese, Kabelka), 60. Jaroš (Sedlák, Vachutka). Rozhodčí: Daniel Reich - Robin Horký, Jiří Roupec. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 364. Střely na branku: 26:47. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Havlíčkův Brod přivítal na svém ledě Bobry z Valašského Meziříčí, které nakonec udolal poměrem 4:1

BK Havlíčkův Brod – HC Bobři Valašské Meziříčí 4:1

Branky a nahrávky: 2. Juráň (Matušík, Benák), 27. Vala (Kuchta, Holenda), 46. Plachý (Holenda, Vala), 55. Třetina (Mikeš, Semrád) – 42. Martiník (Ďurkáč, Weintritt). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Petr Křivohlavý, Ondřej Bohuněk. Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 582. Střely na branku: 23:33 (6:12, 9:10, 8:11). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Sestavy z minulého utkání:

HC Moravské Budějovice: Vacek (Radosta) – Šána, Bazala, Kruckovyč, Trnka – Molnár, Procházka (C), Krutiš (A), Marcinko, Piš, Alexa, Sigmund, M. Horký, D. Horký (A), Kosnar, Svoboda, Bulín.

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Vala, Benák, Semrád, Krejčí, Kliment, Pospíchal – Přidal, Mikeš, Kuchta, Kadlec, Třetina (A), Voříšek, Matušík, Holenda, Juráň.

Poslední vzájemný zápas patřil Bruslařům

Naposledy se oba soupeři utkali v rámci třetího kola. Na zimním stadionu v Moravských Budějovicích byl úspěšnější Havlíčkův Brod, jenž dokázal zvítězit 3:1. Dvěma brankovými zářezy se o to postaral i Marcel Juráň.

HC Moravské Budějovice – BK Havlíčkův Brod 1:3

Branky a nahrávky: 48. Kruckovyč (Horký, Krutiš) – 21. Přidal (Třetina), 43. Juráň (Cachnín, Kliment), 57. Juráň (Plachý, Kliment). Rozhodčí: Daniel Reich – Jan Kleprlík, Henrich Kráľ. Vyloučení: 7:7, navíc Semrád (HBR) 10 min. OT [NESP.]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 619. Střely na branku: 28:37 (11:12, 9:10, 8:15). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Věděli jste, že?...

• V brance Havlíčkova Brodu se letos objevil i Martin Altrichter mladší. Syn někdejšího extraligového brankáře Martina Altrichtera, jenž má na svém kontě také titul z nejvyšší soutěže.
  • Ondřej Svoboda si ve třech utkáních, která letos odehrál připsal dva góly.
  • Žihadla jsou jediným druholigovým týmem z celé republiky, který ještě nebodoval.
  • Nejstarším hráčem na soupisce Bruslařů je devětatřicetiletý Miroslav Třetina.