Žihadla čeká další trip. Tentokrát míří do Hodonína

Hokejisté Moravských Budějovic mají před sebou další těžkou zkoušku. Žihadla tentokrát míří do Hodonína, který rozhodně nepatří k přívětivým hostitelům. Utkání na Zimním stadionu Václava Nedomanského v Hodoníně startuje ve středu od 18:00 hodin

Hodonínu patří v aktuální tabulce pátá příčka

Ambiciózní Hodonín prožívá hodně divokou sezonu. Na jihu Moravy se už podle mnohých informací připravují na svazový projekt Dukla, který by mohl být kromě už zaběhnutých Litoměřic také na Moravě, přičemž se v této souvislosti spekuluje právě o Hodonínu. Tyto informace každopádně ještě nebyly nikým potvrzeny. Co však lze považovat za jisté je skutečnost, že aktuální kádr Jihomoravanů je ještě mladší než mužstvo, kterým disponují Žihadla. Oranies mají ve svém středu pouze jednoho třicátníka, kterým je ostřílený Petr Jurča, jinak ale tvoří družinu trenéra Konečného takřka výlučně mladíci. Tento fakt ještě zvýraznily událostí předešlých dnů a týdnů. Máme na mysli invazi zlínských juniorů, jimž byly na Slovácko vyřízeny střídavé starty.  Jedná se o devět hokejistů, vesměs obránců a útočníků. Právě tohle nejspíš říká o budoucím směřování hodonínské hokejové organizace mnohé. Velkou nepříjemností je pak pro Drtiče vážné zranění jejich druhého nejproduktivnějšího hráče. Dominik Matula totiž musel podstoupit komplikovanou operaci oka, kvůli čemuž pro něj letošní sezona skončila předčasně.  I bez něj se ale našemu středečnímu soupeři daří velmi dobře, což zjistíme při bližším pohledu na aktuálně odehrané zápasy.  Drtiči totiž dokázali z posledních šesti střetnutí zvítězit hned pětkrát. Velmi cenný je přitom skalp Šumperka na jeho ledě 6:5 po samostatných nájezdech nebo výhra ve Žďáru nad Sázavou 5:2.

Aktuální umístění v tabulce:

HC Moravské Budějovice 9. místo (12 bodů)

SHK Drtiči Hodonín 5. místo (45 bodů)

Brankářská jednička: Andreas Kubáň (21 zápasů)

Nejproduktivnější hráč: Tomáš Komínek (19+21)

Nejproduktivnější obránce: Martin Miklík (7+18)

Nejlepší střelec: Tomáš Komínek (19 branek)

Nejlepší nahrávač: Tomáš Komínek, Dominik Matula (oba 21 asistencí)

Žihadla schytala debakl v Havlíčkově Brodě, Hodonín si odvezl dva body z Opavy

Moravské Budějovice zajížděly v rámci posledního kola do Havlíčkova Brodu. Na ledě tradičního rivala je však nic dobrého nečekalo, neboť se z Kotliny vrátili s přídělem 2:9. Výrazně pošramocenou reputaci nenapravily ani góly Milana Procházky a Adama Špačka.,

BK Havlíčkův Brod – HC Moravské Budějovice 9:2

Branky a nahrávky: 3. Voříšek (Cachnín, Juráň), 9. Ludvík (Vala), 14. Juráň (Cachnín, Voříšek), 28. Třetina (Voříšek, Mikeš), 31. Kuchta (Pospíchal, Kliment), 46. Semrád (Pospíchal, Třetina), 48. Mikeš (Voříšek, Třetina), 56. Juráň (Voříšek, Cachnín), 59. Kliment (Cachnín, Voříšek) – 7. Procházka (Krutiš, Horký), 51. Špaček (Krutiš). Rozhodčí: Nikola Marek – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 338. Střely na branku: 41:32 (18:10, 10:14, 13:8). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1, 7:2, 9:2.

Trenér Miroslav Vybíral po zápase v Havlíčkově Brodě: „My jsme samozřejmě chtěli navázat na zápas proti Valašskému Meziříčí. Myslím si, že vstup do zápasu nebyl dobrý ani z jedné strany, kdy se vůbec nebruslilo a byl to spíš takový sváteční zápas. Oba celky čekaly, co se stane. Domácí začali pracovat a hrát. My, přestože jsme inkasovali branku, jsme se do utkání hned vrátili slepenou brankou. Nicméně jsme udělali několik chyb, které zkušený soupeř potrestal. Paradoxně jsme dostali dva zbytečné góly ve druhé třetině, kdy jsme se po důrazné domluvě v kabině zvedli. Místo abychom šli do kontaktní branky, tak nám soupeř odskočil. Dnes se nám nedařilo eliminovat soupeřovy přesilové hry. Na tom musíme při tréninku zapracovat. Musíme se soustředit sami na sebe a pracovat dál. Dnes dostali příležitost hráči širšího kádru, další mladí kluci. Někteří ukázali, že můžou hrát, někteří, že ne. My k tomu přistoupíme a vyladíme sestavu na další zápas tak, abychom byli připravení a porazili Hodonín.“

Hodonín zvládl své utkání na ledě Opavy, když zvítězil 3:2 po prodloužení

HC Opava – SHK Drtiči Hodonín 2:3 po pr.
Branky a nahrávky: 37. Hendrych (Černý, Wolf), 47. Peslar (Peterka) – 44. Mlynář (Komínek), 49. Hložánek, 62. Komínek (Ševčík). Rozhodčí: Held – Rychlý, Bubela. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 526. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Trenér Hodonína Michal Konečný po utkání v Opavě

„I když jsme do Opavy přijeli trošku zdecimovaní a sestavu lepili na poslední chvíli, protože nám před zápasem vypadli Jurča s Leškou, a nemohli jsme použít ani kluky ze Zlína, kteří hráli ve stejné době v Chomutově, kluky musím pochválit, jak k utkání přistoupili a jak bojovali. První třetinu jsme odehráli velice dobře. Vytvořili jsme si spoustu šancí, až jsem se bál, jestli nás to nebude nakonec mrzet. V polovině utkání jsme bohužel přišli o klíčového obránce Miklíka, který zápas nedohrál kvůli problémům se zády. O to je ale výsledek cennější. Celý tým opravdu makal, výkon mužstva byl navíc zase podpořený vynikajícím Andreasem Kubáněm v brance. Ve třetí třetině jsme si šli za vítězstvím. Věřím že pokud s takovým nasazením a chutí budeme hrát i v dalších zápasech, nemusíme se nikoho bát.“

Sestavy z minulého utkání:

HC Moravské Budějovice: Vacek (48. Helešic) – Šána, Trnka, Brabec, Bazala, Kruckovyč, Marcinko, Čermák – Molnár, Procházka, Krutiš, Hovsepyan, Alexa, Horký, Podlaha, Piš, Špaček, Sigmund, Sorger

SHK Drtiči Hodonín: Kubáň (Haloda) – Dřímal, Sedláček, Ševčík, Věžník, Slabý, Miklík, Horák – Mlynář, J. Bulín, Komínek, Čejka, Janás, Krejčí, Charvát, P. Bulín, Hložánek, Pröschl.

Poslední vzájemné utkání nabídlo gólovou přestřelku ze které vyšel lépe Hodonín

Poslední vzájemný zápas dospěl až do prodloužení. Lépe z něj vyšel Hodonín, který zvítězil v Moravských Budějovicích poměrem 9:8

HC Moravské Budějovice – SHK Drtiči Hodonín 8:9 po pr.

Branky a nahrávky: 3. Horký (Krutiš, Procházka), 11. Hovsepyan (Procházka, Horký), 19. Horký (Krutiš, Procházka), 24. Horký (Krutiš, Procházka), 24. Kosnar (Hovsepyan, Kruckovyč), 40. Krutiš (Trnka), 52. Krutiš, 56. Kosnar – 9. Komínek (Matula), 14. Janás (Komínek, Dřímal), 16. Ševčík (Komínek), 17. Bulín (Krejčí), 18. Charvát (Matula, Krejčí), 37. Slabý (Miklík), 52. Pröschl (Čejka), 60. Matula (Komínek), 65. Čejka (Polák). Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Kleprlík. Vyloučení: 5:3, navíc David Janás (Hodonín) 10 minut OT + do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 344. Průběh utkání:1:0, 1:1, 2:1, 2:5, 5:5, 5:6, 6:6, 6:7, 8:7, 8:9.

Věděli jste, že?...

• Podle trenéra Miroslava Vybírala dostali v Havlíčkově Brodě příležitost hráči z údajného širšího kádru Žihadel, přičemž někteří se osvědčili a někteří ne.
  • V Hodoníně působí bratři Bulínové, kteří dříve oblékali dres Moravských Budějovic.
  • Do utkání s Havlíčkovým Brodem nastoupil ve 48. minutě Petr Helešic. Šlo o jeho první start od sezony 2013/2014.

Brankoviště Hodonína střeží kromě Andrease Kubáně také Ondřej Haloda, který odchytal část letošního ročníku v Moravských Budějovicích.