Vyjádření hlavního trenéra Petra Kolečkáře po 2 zápasech venku.

Po 2 zápasech venku jsme požádali o vyjádření hlavního kouče našich Žihadel Petra Kolečkáře.

Společným základem pro oba zápasy byly kvalitní výkony brankářů. Jak David ve čtvrtek, tak Petr v sobotu potvrdili, že se na ně tým může spolehnout. Chytali spolehlivě a v důležitých momentech vytáhli zázračný zákrok. Ve čtvrtečním zápase jsme se neskutečně semkli. Hráli jsme na 5 beků a 7 útočníků. I přesto jsme od prvních minut zápasu šli odhodlaně za vítězstvím. Někteří hráči dohrávali utkání v totálním vyčerpání. Protože jsme pořád na začátku naší dlouhé cesty, kdy je každý led důležitý, tak jsme i na pátečním tréninku poctivě šlapali a neměli ho jen jako pouhé dobrovolné sklouznutí. Díváme se dál než na nejbližší víkend. Nebylo tak pro mě úplným překvapením, že nám v úvodu sobotního utkání v Hradišti „nešly nohy“. Výborně takticky připravený a houževnatě hrající domácí tým si vytvořil v první třetině velké množství dobrých střeleckých příležitostí. Rozhodlo však, že i přesto po první části hry svítilo na tabuli milosrdných 1:1. V druhé třetině jsme převzali více iniciativy a oceňuji, že jsme zachovali chladné hlavy i v momentě, kdy jsme prohrávali. Vítězný gól 2 minuty před koncem jsem ani neviděl, tak rychlý to byl signál naší první formace po buly v útočném pásmu. Po dvou výjezdech za buchlovské kopce jsou hráči také řádně potlučení, ale s plným bodovým ziskem se všechny šrámy hojí o něco lépe a já doufám, že budu mít v pondělí k dispozici poprvé v sezóně téměř kompletní kádr. Tým už je na první domácí zápas obrovsky natěšený.