Konec sezóny, ohlédnutí. Výhled na další?

Konec sezóny, ohlédnutí. Výhled na další?

To, co si každý hokejový fanoušek v říjnu při nástupu druhé vlny pandemie čínského viru uměl představit jen stěží, se bohužel stalo v uplynulých dnech realitou. Ač všichni očekávali několikatýdenní pauzu a následně pokračování s určitými omezeními, tak naše hokejová sezóna je nyní fakticky u konce. Vyjma Extraligy a 1. ligy je v naší zemi nyní už mizivá šance, že by se cokoliv dalšího ještě mohlo rozběhnout v nejbližších týdnech. Dne 1.1.2021 tak došlo k nevyhnutelnému rozhodnutí, kdy byl ukončen provoz zimního stadionu v Moravských Budějovicích pro sezónu 2020/2021. Obnovení provozu nelze očekávat dříve než v září 2021.


Petr Kolečkář, hlavní trenér, manažer a šéf klubu MB HOKEJ, se podělil o svůj pohled na aktuální dění i další podstatné věci:

K aktuální situaci:

„Když byl v polovině listopadu představen systém PES, tak svitla naděje, že v režimu stupně 3 bude moci být sezóna obnovena a dohrána, byť s omezeními. Tvrdá realita ze začátku prosince, kdy se ukázalo, že masový sport je na okraji vládního zájmu, však ukázala, že tomu tak není. I přes jistou pachuť z křivdy, kdy pro hokej znamenal stupeň 3 něco jiného, než bylo původně avizováno, jsme se pustili po pauze do tréninků v omezeném počtu hráčů dle opatření vlády. Brzy však bylo jasné, že to je jen takové drobné nadechnutí. Na posledním ledě 17.12. v předvečer opětovného uzavření vnitřních sportovišť jsme tak už tušili, že jde o hodně brzkou rozlučku se sezónou.

Není ještě vyloučeno, že v případě, že se pandemická situace výrazně zlepší nejpozději na přelomu února/března, tak by Jihomoravský hokej vypsal pro zájemce z naší ligy určitou krátkodobou soutěž spíše turnajového formátu. Nicméně už bychom nemohli hrát v MB, kde nebude led, a tak bych naše případné přihlášení do takové soutěže musel velmi pečlivě zvažovat. Navíc z veřejně dostupných zdrojů je zřejmé, že za první čtvrtletí roku 2021 bude proočkováno max. 10 % obyvatel ČR, což nevěstí rapidní zlepšení situace v avizovaném termínu.

 

Ke kádru a odehraným zápasům:

„To, jak jsme se jako hokejové mužstvo realizovali ve 3 přípravných a 4 ostrých zápasech na ledě je vlastně pro mě s fanouškovskou podporou tím největším hnacím motorem do další činnosti. Rychle se dal dohromady tým, který má jak kvalitu, tak charakter. I když není vyloučeno, že někteří nebudou v MB pokračovat, tak se všemi hráči ze současného kádru počítám předběžně i na příští sezónu a o svou šanci dostat se do sestavy zabojují i některé nové tváře. Co se týká soutěže, tak platí, že pokud zůstane zachována struktura soutěží Českého hokeje, hodláme i příští sezónu zahájit v Krajské lize Jihomoravského a Zlínského kraje.

 

K rozpočtu klubu:

„Přestože náš nový klub vznikal za velmi netradičních a hektických okolností na přelomu srpna a září, tak se povedlo dát dohromady rozpočet klubu tak, aby byly vytvořeny dostatečné podmínky pro velmi důstojné fungování na úrovni Krajské ligy.

Zásadním pro další fungování klubu bude samozřejmě správné vypořádání finančních prostředků, které poskytlo v rámci „Smlouvy o podpoře a spolupráci“ město Moravské Budějovice. Tato dohoda obsahuje mechanismy, jak se vypořádat se situací, kdy činnost hokejového klubu nemůže být realizována během celé či některých částí sezóny. Správné vyúčtování poskytnuté finanční podpory pak bude samozřejmě základem i pro novou žádost o podporu na další sezónu.

Neméně důležitou součástí je také podpora našich sponzorů. I když pandemie zasáhla mnoho sektorů, ve kterých realizují svou činnost firmy a podnikatelé z našeho regionu, tak přislíbenou podporu hodlá většina našich partnerů dodržet. Důležitým úkolem v nadcházejících měsících bude samozřejmě adekvátně prodloužit platnost těchto sponzorských smluv s ohledem na aktuální situaci. Mou snahou bude prohloubit spolupráci a také oslovit potenciální další partnery, kteří chtějí podporovat kvalitní hokej v MB a reprezentaci našeho města a regionu.

 

K fanouškům:

„1 domácí zápas, 330 sedících v rouškách, vyprodáno. Kdo by to byl řekl, že tohle bude konečný rezultát pro letošní sezónu. Život a hokej píše někdy neuvěřitelné příběhy. Nikdy bych si nepomyslel, že budu běhat s papírem po tribunách stadionu a pomáhat vymýšlet a měřit kam dáme na tribunu vyrobit lavice, aby z těch míst bylo aspoň nějak vidět, protože stát bude na hokeji zakázáno. O to větší respekt patří všem fanouškům, že i v komplikovaných podmínkách přišli v maximálním počtu a za dodržení všech opatření nám vytvořili to pravé domácí prostředí. Show na ledě i s prodloužením jim snad byla odměnou, leč s trochu hořkým nájezdovým koncem…

 

Poděkování a přání:

„Za celý hokejový klub MB HOKEJ bych chtěl poděkovat za veškerou podporu v hektické době roku 2020 a v předčasně utnuté sezóně. Celé moravskobudějovické hokejové rodině, tedy všem hráčům, trenérům, fanouškům, členům realizačního týmu, sponzorům a představitelům města přeji v novém roce hlavně hodně zdraví. Pevně věřím, že cca 9 měsíců bude dostatečně dlouhou dobou na to, aby se dal svět do pořádku natolik, že si další hokejovou sezónu budeme moci užít na plno a v plné parádě, jak jsme byli zvyklí.“

Tiper
sezóny
Martkat 75 b.
tento měsíc 0 b.
předchozí měsíc 0 b.
Tabulka dalších tiperů
2. Linde22 50 b.
3. Rudys 45 b.
4. hotovson 35 b.
Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího
Významný partner
Partneři
HC Štika Rosice HK Kroměříž HC Uherské Hradiště HC Spartak Velká Bíteš HOKEJ Uherský Ostroh HC Spartak Uherský Brod HC Lvi Břeclav SK Minerva Boskovice Dynamiters Blansko HK SHKM Hodonín HC Brumov-Bylnice Onlajny.com Hokej.cz