Blíží se polovina soutěže. Nabízíme článek o dosavadním působení Žihadel.

Blíží se polovina soutěže. Nabízíme článek o dosavadním působení Žihadel.

Poprvé bez bodu. Až devátý soupeř v Krajské lize na ně našel recept. Stalo se tak ve Světlé nad Sázavou, kde domácí zdolali dosud vždy bodující Moravskobudějovický HOKEJ po boji 3:2. „Byla to trošku smolná porážka,“ povzdechl si majitel klubu a jeho hlavní trenér Petr Kolečkář.


Do sobotního duelu Žihadla pětkrát vyhrála a třikrát brala z utkání alespoň bod. Vstup do soutěže tak byl opticky pomalejší než tomu bylo o dalších spolufavoritů soutěže. „Potýkáme se s problémy od začátku přípravy na ledě. Nejprve jsme museli jezdit trénovat do Třebíče, protože u nás byl led až od dvacátého září,“ vypočítává Petr Kolečkář.

Podobně jako další týmy Krajské ligy řešili i v Moravských Budějovicích trable s kádrem. „Postihla nás velká marodka, která se nás drží dosud. V jeden moment jsme měli mimo hru až osm obránců. Navíc se nám zranil loňský nejlepší střelec a kapitán Lukáš Nováček. Takže dosud jsme ani jednou nehráli v ideální sestavě,“ popsal potíže Kolečkář.

Přesto poměrně v pohodě drží Žihadla čtvrtou příčku na dostřel špičce soutěže. „Při uvědomění si všech našich problémů musíme být pokorní a jsme spokojeni s tím, kde se nyní nacházíme,“ netají šéf klubu.

První prohra po šedesáti minutách přišla až teď v devátém zápase Moravských Budějovic ve Světlé nad Sázavou. „Byla to trošku smolná porážka. Poté, co jsme dotáhli z 0:2 na 2:2, jsme v závěru nešťastně inkasovali po chybě gólmana. Ale to k hokeji patří,“ nedělá Kolečkář velký problém z nezdaru.

Základní část se blíží ke své polovině, která se dohraje o tomto víkendu. Moravskobudějovický HOKEJ hrál dlouhodobě, pod bývalým názvem HC Moravské Budějovice, úspěšně druhou ligu. O návratu se na Třebíčsku hovoří jen opatrně. „Naším cílem je uspět v každém zápase. Pokud se nám dá mančaft dohromady, chceme soutěž vyhrát. Nezříkáme se ani účasti v kvalifikaci o druhou ligu. Ale jestli bychom potom tu druhou ligu i chtěli hrát, to je otázka jiná,“ naznačuje Kolečkář, že hovořit o variantách pro budoucnost je zatím předčasné.

Jak je obvyklé, v klubu by museli především vyřešit financování účastí ve vyšší soutěži. „Pochopitelně,“ usmívá se Kolečkář. „Musela by nastoupit jednání s našimi sponzory i městem, které nás podporuje vrchovatou měrou a bez jehož partnerství bychom tady hokej asi ani nehráli. Na druhou ligu by ale podpora všech musela být vyšší. To by tedy byla ta otázka dalších jednání. Pokud jde však o sportovní hledisko, určitě chceme vyhrát soutěž a zahrát si kvalifikaci.“

A jak Petr Kolečkář vidí současnou Krajskou ligu mužů Vysočina? „Soutěž provázely v začátku určité porodní bolesti. Některé mančafty doplňovaly kádr až v průběhu prvních kol. Například my jsme v úvodu hráli s Bystřicí, která se dávala dohromady a teprve nyní začíná podávat lepší výkony. Potkali jsme Bíteš, která také bojovala s nedostatkem hráčů a u nás to odehrála na nějakých devět hráčů. Nyní už kádr také doplnili. Proto se mi to hodnotí složitěji,“ ohlíží se za dosavadním průběhem činovník Žihadel. „Co jsme odehráli zápasy s vrškem soutěže, to byly super duely. Úroveň soutěže má, řekl bych, roztaženější nůžky, než jsme vloni zažili na jižní Moravě. Tam jsme slabé zápasy prakticky nepotkali. Ale myslím si, že i tady si to sedne. Vše se uvidí v play-off. Jestli tam budou k vidění vyrovnané série, nebo jednoznačné zápasy.“

Zdroj: https://trebicsky.denik.cz/hokej_region/v-krajske-lize-jsou-nuzky-hodne-roztazene-vypozoroval-sef-zihadel-koleckar.html?fbclid=IwAR2TuQbGVKlSPEUlcR1LiNrwalfAF3ocWrrM2C99WzhgDnVCjlHsujKSYNQ

Tiper
sezóny
Rudys 350 b.
tento měsíc 0 b.
předchozí měsíc 0 b.
Tabulka dalších tiperů
2. Linde22 335 b.
3. Ejša 310 b.
4. Honza34 250 b.
Hlasujte
v anketě
Obleč se
do vosího
Významný partner
Partneři
HC Orli Bystřice n. P. HHK Velké Meziříčí B HC Ledeč nad Sázavou HC Chotěboř TJ Jiskra Humpolec SK Telč TJ Náměšť nad Oslavou HC Světlá nad Sázavou HC Lední Medvědi Pelhřimov HC Spartak Velká Bíteš SHKM Hodonín HC Samson České Budějovice Onlajny.com Hokej.cz