Kdo bude dalším soupeřem Žihadel v semifinále play-off?

Kdo bude dalším soupeřem Žihadel v play-off? Přinášíme malý souhrn našeho i ostatních zápasů.

MB HOKEJ – HHK Velké Meziříčí B

Po dvou odehraných duelech vedla Žihadla 2:0 na zápasy. Domácí fanoušci šli tedy na zimní stadion s vidinou postupu a plni odlodlání fandit z plných plic žlutočerným barvám. Žihadlí letka tentokrát nenechala nikoho na pochybách a ve 40. minutě na tabuli svítilo skóre 7:0. Hostujícímu mužstvu se podařilo vstřelit čestný gól, ale domácí zatížili jejich skóre dalšími 8 brankami. Celkové skóre se na zimním stadionu v Moravských Budějovicích vyšplhalo na velice netradičních 15:1.

Branky domácích vstřelili: 4x Lukáš Nováček, 3x Radek Vysloužil, 3x Jan Trojan, 2x Ondřej Šťáva a po jednom gólu Mirek Bazala, Adam Kotačka a Roman Mikeš.

Domácí fanoušci tedy mohli vidět hned trojici hráčů s hattrickem!

Po této kanonádě MB HOKEJ postupuje za celkového stavu na zápasy 3:0!

Velké díky patří do Velkého Meziříčí za celice férovou sérii.

HC Lední Medvědi Pelhřimov – HC Spartak Velká Bíteš

Po dvou relativně suverénních zápasech se o postup rval i Pelhřimov. Tentokrát však narazil na Bíteš, která obrannou hrou deptala domácí útočníky. Navíc svůj tým podržel i skvěle chytající bítešský Bartošek. Po první třetině bylo skóre v Pelhřimově 1:1. Domácím se však podařilo vstřelit ve 24. minutě gól. Jak čas ukázal, tak to byl gól v zápase nejen poslední ale dokonce i postupový. Třetí zápas mezi Pelhřimovem a Velkou Bíteší tak možná nečekaně skončil pouze 2:1, nicméně postupujícímu Pelhřimovu neproměněných šancí nakonec nemusí být líto. Pelhřimov postupuje 3:0 na zápasy!

HC Chotěboř – TJ Jiskra Humpolec

Stále oslabená Chotěboř o 6 hráčů základní sestavy nastupovala doma proti Humpolci za stavu 1:1 na zápasy. V první třetině se do vedení dostal tým Humpolce a opět začal bořit papírové předpoklady před touto sérií. Skvěle chytající Zour držel naděje Jiskry. Po dvou třetinách svítilo na tabuli skóre 2:2. Třetí třetina dopadla lépe pro hosty z Humpolce. Domácí po prohře 3:4 přenechávají vedení v sérii Jiskře a už ve čtvrtek může být rozhodnuto. Stav série 1:2!

HC Světlá nad Sázavou – SK Telč

Světlá chtěla doma odčinit porážku v Telči. A jak již bylo zmiňováno v prvním článku, tak v této sérii platí pravidlo – můj dům, můj hrad. Tedy alespoň platilo do nedělního podvečera. Domácí se sice dostali ve 25. minutě do vedení. Telč však hrála velice jednoduchý a účelný hokej, díky kterému již nedovolila domácím skórovat a sama otočila zápas díky dvěma přesilovkovým brankám. A když k nim přičteme ještě branku v oslabení, tak nám dá celkové skóre pro hosty 3:1. Hosté tak nejen otočili zápas, ale také sérii, ve které vedou 2:1 a již ve středu mohou ukončit sérii. Stav série 1:2!

Žihadla čekají na svého semifinálového soupeře.

Jaký je klíč? Pokud postoupí Chotěboř a otočí sérii, pak nastoupíme proti ní. Začínali bychom venku.

Pokud svoji sérii nezvládne, pak nás čeká vítěz ze série Světlá-Telč. Začínali bychom doma.

Středeční a čtvrteční podvečery tedy budou jistě fanoušci Žihadel napjatě sledovat průběžné výsledky. A my samozřejmě také :-)